شیره خرما مشاهده عکس بزرگتر

شیره خرما

جدید

حاوی فسفر و آهن خونساز تقویت قلب مقوی کبد تقویت کننده هوش و حافظه

اشتراک این محصول در تلگرام تلگرام اشتراک این محصول در فیسبوک فیسبوک اشتراک این محصول در گوگل+ گوگل+

یکی از بهترین غذاها برای بدست آوردن انرژی روزانه و توان انجام کارها شیره‌ها هستند که شیره خرما یکی از انواع شیره‌ها است.همه خواص خرما در شیره خرما وجود دارد. خواصی چون تسکین دهنده دردهای رماتیسمی، برطرف کننده دردهای بیماری‌های شریانی و وریدی، فعال کردن سلول‌های عصبی و مانع ایجاد کم خونی. این غذای انرژی زا و کامل سرشار از آهن و فسفر است.

شیره خرما جزو غذاهای سنتی ایرانی بوده و در بسیاری از استان‌ها از آن به جای شکر در پختن حلوا استفاده می‌کنند. همچنین ایرانی‌ها شیر برنج، برف، شیر و ارده را با شیره در فصول سرد سال می‌خوردند و این جزو عادات غذایی سنتی و قدیمی مردمان شهرهایی چون همدان، تبریز، اراک، اردبیل و... محسوب می‌شود.

با جوشاندن شیره با سرکه معجونی بی نظیر و بسیار مفید و مناسب برای همه مزاج‌ها به دست می‌آید. نام این معجون بی نظیر و فوق العاده «سرکه شیره» است که با کاهو ترکیبی بی نظیر می‌سازد. سرکه شیره همان خواص شیره خرما را دارد و دردهای رماتیسمی و امراض شریانی و وریدی را تسکین می‌دهد. این معجون بی نظیر هم برای افرادی با طبع سرد و طبع گرم سازگار است.

موارد احتیاط در خوردن شیره خرما:

* هرچند قند موجود در شیره خرما طبیعی بوده و نسبت به قند و شکر برای بیماران دیابتی ضرر کمتری دارد، ولی بازهم این بیماران بهتر است آن را مصرف نکنند.

* افرادی که گرم مزاج هستند اگر شیره و ارده که هر دو طبیعت گرم دارند را باهم مخلوط کرده و مصرف کنند، صفرای‌شان غلیظ می‌شود. غلیظ شدن صفرا باعث می‌شود که این در صورت و بدنشان جوش بزند که راه چاره آن خوردن میوه‌های تازه با طبیعت سرد است.

* هرچند این ماده غذایی انرژی زا بوده و خواص بی شماری برای سلامتی دارد اما از طرف دیگر کالری بالایی هم دارد و مصرف زیاد آن در صورتی که تحرک کافی روزانه ندارید منجر به چاقی شده و مشکلات و عوارض دیگری را به وجود می‌آورد. توصیه می‌شود

روش تهیه شیره خرما خانگی :

1-در دیگ‌های سر باز خرما بریزید و به اندازه وزن خرمای ریخته شده آب به این دیگ‌ها اضافه کنید.

2-زیر دیگ را روشن کنید تا مخلوط آب و خرما مدتی حرارت ببیند و شیره در آب حل شود.

3-وقتی غلظت شیره به دست آمده به حد مناسبی رسید زیر دیگ را خاموش کنید.

4- شیره به دست آمده را از صافی گذرانده و در ظرف‌های پلاستیکی و یا حلب‌های فلزی بریزید.

5-تفاله باقی مانده را هم به مصرف دام برسانید.

    نقد محصول و امتیاز شما به این محصول

    برای کمک به دیگران کاربران در انتخاب،لطفا قبل از نوشتن نقد و نظر خود ، به این محصول امتیاز نیز بدهید.

بخش سوال و جواب درباره محصول :

محصولات مرتبط