شارژر 

نمایش 1 - 3 از 3 آیتم
نمایش 1 - 3 از 3 آیتم

اکثر گوشی ها و تبلت ها یا به گونه ای 99 درصد گوشی ها و تبلت ها به وسیله پورت میکرو یو. اس. بی (Micro USB) شارژ می شوند. به عنوان مثال گوشی های سامسونگ و گوشی هواوی از لحاظ کانکتور مشابه هم هستند اما نکته این است که گوشی به خوبی شارژ می شود یا خیر. در ادامه راجع به این مسئله توضیح خواهیم داد.

 

میزان ولتاژ و آمپر در شارژرها

در مباحث بعدی در مورد شارژر های لپ تاپ به طور مفصل توضیح خواهیم داد. فعلاً در همین حد بدانید که ولتاژ و جریان آمپر در شارژر های لپ تاپ با ولتاژ و آمپر شارژر گوشی و همچنین تبلت متفاوت است، به دلیل اینکه لپ تاپ ها، دارای پردازنده و گرافیک و رم قوی تری هستند؛ بنابراین نیاز به انرژی بیش تری دارند ولتاژ شارژر لپ تاپ بین 18 تا 24 ولت است اما ولتاژ تبلت و گوشی 5 ولت است زیرا ولتاژ استاندارد USB نیز 5 ولت می باشد.

جریان الکتریکی در شارژرها با هم متفاوت هستند یعنی استاندارد خاصی ندارد و با توجه به توان باتری موجود در گوشی و تبلت می تواند متغیر باشد؛ اما تمام مشکلات مربوط به همین جریان الکتریکی است. اگر برچسب یا نوشته ی حک شده روی شارژر تبلت یا گوشی خود را مشاهده کنید، نوشته شده input و در قسمت دیگر نوشته شده Output که بدین معنی می باشد که مقادیر ولتاژ ورودی و خروجی را نشان می دهد. در تصویر زیر مشاهده خواهید کرد:

در تصویری که مشاهده می کنید ، شارژر گوشی گلکسی اس 5 را نشان می دهد: روی شکل بالا نوشته شده input V 5.3A , 2 ، به این معنی است که این شارژر 5 ولت به گوشی یا تبلت وارد می کند و تا حداکثر 2 آمپر در ساعت می تواند جریان به گوشی یا تبلت وارد کند؛ اما کلمه Output روی همه ی شارژر ها نوشته شده است. ولتاژ همه ی گوشی ها و تبلت ها اندرویدی که با کابل Micro USB شارژ می شوند که 5 ولت می باشد اما جریان آمپر آن ها متفاوت است.معمولاً گوشی با قیمت پایین تر جریان 1 آمپر دارند و گوشی های با قیمت بالاتر جریان 2 آمپر دارند. تبلت ها نیز اکثراً دارای جریان 2 آمپر هستند.

 

شارژ کردن تبلت با شارژر گوشی و بالعکس

■ تولید کنندگان گوشی و تبلت براساس نوع باتری و مدارهای داخلی باتری، شارژر مناسب گوشی یا تبلت را طراحی کرده اند. پس احتمال وجود دارد که شارژر گوشی هواوی با شارژر گوشی سامسونگ مشابه باشد و بتوان برای شارژ کردن هم مورد استفاده قرار گیرد اما ممکن است باعث آسیب به باتری گوشی شود زیرا ممکن است شرکت سامسونگ یک گونه تکنولوژی در باتری گوشی خود به کاربرده باشد که شرکت هواوی فاقد این تکنولوژی باشد.

■ مسئله قابل توجه و مهم دیگر این است که باتری تبلت همیشه به دلیل داشتن صفحه بزرگ تر، قوی تر می باشد. پس نتیجه این است که اگر شما با شارژر 1 آمپری قصد شارژ یک تبلت با 2 آمپر را داشته باشید، شاید امکان پذیر باشد اما به مرور زمان باتری تبلت معیوب می شود به این دلیل که شارژرها بخشی از توان خود را به باتری و بخشی را به خود تبلت می دهند، پس بسیار واضح است که یک آمپر بسیار توان پایینی دارد و در این حالت باتری تبلت خیلی دیر شارژ می شود به طور مثال اگر با 5 ساعت زمان شارژ می شود حال باید 10 ساعت زمان صرف شارژ شدن کند که به مرور باعث خرابی باتری می شود.

■ در حالتی که شما برای شارژکردن گوشی 1 آمپری از شارژر 2 آمپری تبلت استفاده کنید، مشکلی پیش نمی آید زیرا باتری گوشی فقط به میزان 1 یا 1.5 آمپر نیاز برای شارژ شدن دارد.

■ شارژ کردن تبلت با شارژر گوشی بهتر است که صورت نگیرد، در صورتی که جریان خروجی گوشی با جریان خروجی شارژر تبلت یکی باشد، مثلاً شارژر تبلت شما 2 آمپری و شارژر گوشی شما 2 آمپری است. در این حالت مشکلی نیست. پس در غیر این صورت مشکل پیش می آید و باعث خرابی باتری می شود.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: