خنک کننده (کول پد) 

نمایش 1 - 3 از 3 آیتم
نمایش 1 - 3 از 3 آیتم

کول پد چیست؟

کول پد پایه ای خنک کننده است که برای این مورد، استفاده می شود که لپ تاپ و نوت بوک خود را روی آن قرار دهید تا خنک شود.

چرا باید از کول پد استفاده کنیم؟

حتماً این سؤال در ذهن شما شکل گرفته است که چرا باید از کول پدها برای لپ تاپ یا نوت بوک استفاده کنیم؟

همان طور که اطلاع دارید، هنگام کار با لپ تاپ یا نوت بوک، داغ می شوند و این گرما باعث می شود که کارایی کلیه قطعات الکتریکی کاهش پیدا کند. در نتیجه عمر مفید قطعات به طور چشم گیری کاهش پیدا کند. پس مهم ترین کار استفاده از کول پد می باشد.

میزان تأثیر کول پد در خنک کردن قطعات لپ تاپ چقدر است؟

قطعاً استفاده از کول پدها برای خنک کردن لپ تاپ ها بی تأثیر نیست، چون زمانی که لپ تاپ بر روی کول پد قرار می گیرد بین سطح میز و لپ تاپ یک فاصله ایجاد می کند که با کمک فن کول پد و ایجاد جریان هوا در زیر لپ تاپ، باعث می شود جریان هوای خنک ایجاد شود و لپ تاپ خنک شود. اکثر کول پد ها به صورتی طراحی شده است که لپ تاپ به صورت ارگونومیک روی کول پد قرار می گیرد که بر روی فیزیک بدنه لپ تاپ تأثیر دارد.

کول پدها معایبی نیز دارند که باعث می شود شارژ لپ تاپ سریع تر تمام شود و همچنین صدای کول پد در حین کار نیز مقداری آزار دهنده است.

    مزایای کول پد:

خنک نگه داشتن لپ تاپ یا نوت بوک

حفظ حالت ارگونومیک بدن

حفظ عمر مفید لپ تاپ یا نوت بوک

    معایب کول پد:

استفاده از برق لپ تاپ

صدای آزار دهنده ی فن در استفاده ی بلند مدت

ویژگی های یک کولر مناسب برای لپ تاپ بدین گونه است:

ناپایداری لپ تاپ را کاهش می دهد.

برای تأمین تغذیه فن خود از USB لپ تاپ استفاده می کنند.

احتیاج به باتری یا آداپتور ندارند.

برای اطمینان بیشتر معمولاً ۲ یا ۳ فن دارد.

سر و صدای آن کم و حد اکثر ۲۵٫۹ دسی بل است.

جنس آن از پلاستیک یا آلومینیوم می باشد.

بعضی از کول پدها در قسمت پشتی آن ها لایه نرمی وجود دارد که برای افراد در هنگام گرفتن و جا به جایی، بسیار آسان است؛ اما افرادی که عادت دارند هنگام کار با لپ تاپ، لپ تاپ را روی پای خود بگذارند، چنین وسیله ای مناسب نیست. قبل از اقدام به خرید کول پد باید نیاز خود را بررسی کنید و بسنجید که لپ تاپ را بیش تر در چه حالتی استفاده می کنید، آیا شما زمان استراحت در رختخواب خود از لپ تاپ استفاده می کنید؟ و یا آن را روی میز کار قرار می دهید ؟ آیا در محیطی از لپ تاپ استفاده می کنید که پر از گرد و غبار است؟ و آیا محیطی که در آن از لپ تاپ استفاده می کنید، گرم می باشد؟

به هر میزان که تعداد فن ها و قدرت آن ها بیش تر باشد، گرمای بیش تری تهویه می کند ولی به همان میزان هم سر وصدا تولید می کند و در نظر داشته باشید که گرد و خاک بیش تری به سمت لپ تاپ شما هدایت می کند. اگر از لپ تاپ خود برای تایپ یا جستجو در اینترنت و دریافت و ارسال ایمیل استفاده می کنید و محیط اطراف شما گرم نیست، شاید کم تر به روشن کردن فن نیاز داشته باشید؛ اما اگر با آن بازی های کامپیوتری انجام می دهید و یا نرم افزارهای سنگین نصب کرده اید و استفاده می کنید، حتماً به فن احتیاج پیدا می کنید.

اگر در محیطی هستید که پر از گرد و غبار است پس می توانید از کولرهای مخصوصی که برای این گونه مکان ها طراحی شده اند استفاده کنید، این نمونه کولر ها فن ندارند و در داخل خود یک سیال خنک کننده دارند.

از جمله موارد مهم دیگر زاویه کولر لپ تاپ، به لپ تاپ شما می باشد، در این زاویه و در مکان هایی که از لپ تاپ استفاده می کنید آیا LCDلپ تاپ شما قابل مشاهده است. به شما توصیه می شود که هنگام خرید کولر برای لپ تاپ، لپ تاپ خود را همراه داشته باشید.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: