قفل لپ تاپ 

نمایش 1 - 2 از 2 آیتم
نمایش 1 - 2 از 2 آیتم

آیا می شود از سرقت لپ تاپ هم جلوگیری کرد؟

قفل کنسینگتون (kensington)، از نمونه قفل هایی است که برای جلوگیری از دزدیده شدن لپ تاپ مورد استفاده قرار می گیرد. در این بخش از وبلاگ عارف رایانه، اطلاعاتی را در مورد این قفل در اختیار شما قرار می دهد. قفل کنسینگتون (kensington)،یک قفل رمز دار، برای اینکه از سرقت لوازم الکترونیکی جلوگیری کند، می باشد. در واقع مانند، کیف های رمز دار که دارای یک رمز 3 رقمی است.

قفل کنسینگتون دارای یک اسلات روی لپ تاپ، تبلت، هارد اکسترنال، کنسول های بازی، مانیتور کامپیوتر و … است و همین طور دارای یک کلید رمزدار که به آن وصل است، می باشد.

با توجه به نقل قول ها، قفل کنسینگتون مانند قفل دوچرخه است. این مدل قفل یک کابل محکم دارد که به پایه میز یا یک وسیله محکم دیگر وصل می شود. درکنار پورت قفل کنسینگتون یک علامت به شکل قفل کشیده شده است و در کنار شکل حرف K بزرگ نوشته شده است. بعضی از افراد قفل کنسینگتون را به اشتباه قفل کینگ استون می نامند، اما باید بدانید که این نام، نام برندی است که حافظه (RAM) تولید می کند. در نظر داشته باشد که دیکته نام این دو برند باهم متفاوت است: Kensington و. Kingston

به قفل کنسینگتون (K-Slot) نیز گفته می شود. البته برخی هم بیان می کنند که تلفظ صحیح Kensingtonبه صورت کنزینگتون می باشد.

این مدل قفل کنسینگتون (kensington)یک کابل فلزی دارد که به راحتی با سیم چین بریده می شود. البته لازمه این کار یک سیم چین قوی است. به همین دلیل اگر از این قفل ها استفاده کردید، پس دیگر از لپ تاپ خود غافل نشوید و این قفل برای حفاظت لحظه ای استفاده می شود؛ یعنی در یک لحظه کوتاه که از لپ تاپ غافل می شوید، کسی نتواند سریع لپ تاپ شما را به سرقت ببرد. مکان هایی که معمولاً لازم است از این قفل استفاده کنیم، کتابخانه ها، کافی شاپ ها و مراکز تفریحی است که مدت زمان کوتاهی را در آنجا سپری می کنیم.

قیمت قفل Kensington اصل، تقریباً 35 دلار می باشد که اگر ضرب در دلار 4200 تومان بکنیم چیزی حدود 147000 هزار تومان قیمت دارد. حال باید سود وارد کننده، دلال و فروشنده را هم در نظر بگیریم. حتماً توجه داشته باشید که بعضی مغازه ها یا سایت ها می باشند که قفل Kensington را با قیمت 4000 تومان هم می فروشند که نشان دهنده تقلبی بودن قفل است.

امیدواریم اطلاعات لازم را در زمینه قفل کنسینگتون (kensington) یا قفل لپ تاپ را در این بخش از وبلاگ عارف رایانه به دست آورده باشید.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: