کیبورد 

نمایش 1 - 8 از 8 آیتم
نمایش 1 - 8 از 8 آیتم

کیبورد (Keyboard) سخت افزاری می باشد که داده ها را به صورت متن، کاراکتر و سایر دستورات به کامپیوتر وارد می کند. با اینکه کیبورد یک سخت افزار جانبی در کامپیوتر های دسکتاپ (رومیزی) است و بیرون از محفظه و جدای از کامپیوترهای خانگی، در دست استفاده است. در سیستم هایی مانند تبلت (Tablet)، کیبورد به صورت یک نرم افزار قرار گرفته است. از محبوب ترین و معتبرترینتولید کنندگان، شرکت های( Microsoft) و(Logitech) در تولید دستگاه های Keyboard در جهان می باشند.

کیبورد کامپیوتر ها اکنون تبدیل به کیبوردهای مدرن شده اند، بعضی هم هنوز شبیه ماشین تحریر کلاسیک هستند.تعدادی از Keyboard Layout ها در سطح جهانی مورد استفاده قرار می گیرند، مانند Dvorak و JCUKEN اما بیشتر کیبوردها هنوز از استاندارد QWERTY پیروی می کنند.

بیش تر کیبوردها دارای شماره (Number)، حروف (Symbols)، کلیدهای نشانه (arrow keys) و ... می باشند. از دیگر امکانات کیبورد، ماشین حساب، کنترل کننده صدا، کلید خاموش و خواب (Sleep) کامپیوتر و کلید غلتک ماوس که در صورت عدم وجود ماوس کاربرد دارد، می باشد.

بعضی از کیبوردهاWireless،یا بی سیم می باشند، به این صورت که ارتباط شان با سیستم با بلوتوث و یا به وسیله گیرنده RF می باشد.کیبوردهایی که با سیم به سیستم متصل می شوند به نام کیبورد Wired شناخته می شوند و حتی کیبوردهایی با کابل USB و با کانکتور نوع (A) به مادربرد متصل می‌شوند.
کیبورد های بسیار قدیمی با استفاده از کانکتور PS/2 به مادربرد متصل می شوند. با این وجود هنوز هم از این نوع کیبوردها استفاده می شود که در دسته کیبورد های Wired قرار می گیرند زیرا با کمک کابل مستقیماً به مادربرد وصل می شوند.

اولین و متداول ترین وسیله که اطلاعات را می توان به وسیله آن وارد سیستم کرد، کیبورد می باشد.

صفحه کلید یا کیبورد شامل تعداد زیادی از سوئیچ ها می باشد که به یک ریزپردازنده متصل هستند. ریزپردازنده طبق وضعیت هر سوئیچ به طور هماهنگ، واکنش لازم را با توجه به تغیر وضعیت سوئیچ نشان می دهد.

انواع مختلف صفحه کلید

صفحه کلید یا کیبورد از ابتدای استفاده از کامپیوتر، کم تر دست خوش تغیر شده است؛ و تغیراتی هم که ایجاد شده فقط در رابطه با تعداد دکمه های صفحه کلید می باشد که ممکن است کلید های خاصی اضافه شده باشد، جهت انجام تکنیک های خاص. متداول ترین نوع صفحه کلیدهای در دسترس عبارتند از:


▪ صفحه کلید پیشرفته با ۱۰۱ کلید
▪ صفحه کلید ویندوز با ۱۰۴ کلید
▪ صفحه کلید استاندارد اپل با ۸۲ کلید
▪ صفحه کلید پیشرفته اپل با ۱۰۸ کلید
صفحه کلید لپ تاپ ها، با توجه به ساختار آن ها که با آرایش کلیدها بر روی صفحه کلید، متفاوت است، طراحی و تولید شده اند.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: