هدست 

نمایش 1 - 9 از 9 آیتم
نمایش 1 - 9 از 9 آیتم

تفاوت بین هدست و هدفون

هدفون 

فقط برای شنیدن موسیقی از هدفون استفاده می کنیم و به دلیل اینکه میکروفون ندارد؛ بنابراین نمی توان با آن مکالمه انجام داد. هدفون ها می توانند به دو صورت بی سیم (بلوتوثی) یا با سیم باشند. هدفون بر روی گوش قرار می گیرد و به اصطلاح با آن on-ear گفته می شود.

هدست

با هدست می توان مکالمه کرد زیرا دارای میکروفون است. با هدست هم می توان به موسیقی دلخواه گوش کرد و هم می توان مکالمه صوتی داشت. از جمله کاربرد های هدست: در کلاس های آموزش آنلاین، چت ها، اپراتورها، مراکز تماس (Call Center) و برای گیمرها، قابل استفاده است.

ایرفون

ایرفون برای دستگاه پخش موسیقی MP3 و مانند آن، قابل استفاده است. به دو گونه به دستگاه وصل می شوند، با سیم و بی سیم (بلوتوثی) و همچنین به دلیل داشتن وزن بسیار سبک، مورد علاقه کاربران جوان و ورزشکاران است. بعضی از ایرفون ها دارای میکروفون هستند و قابلیت مکالمه نیز دارند. ایرفون در داخل گوش قرار می گیرد و به اصطلاح in-ear گفته می شود.

هندزفری

هندزفری ها در واقع نوعی از هدست هستند که می توان از آن برای استفاده در گوشی ها و همچنین پخش کننده ی صدا استفاده کرد.

با هندزفری می توان مکالمه انجام داد، بدون اینکه گوشی را دست بگیرید. هنگامی که در حال رانندگی و یا در حال ورزش کردن هستید، به راحتی می توانید از هندزفری استفاده کنید و به گونه ای کمک می کند تا امواج مضر به فرد آسیب نرساند.

هندزفری نیز به طور همزمان دارای میکروفون و همچنین دارای کلیدهای کنترل مربوط به گوشی نیز می باشد، مانند: کلید پاسخ، کلید رد کردن تماس و موارد دیگر می باشد. هندزفری ها هم مانند ایرفون و هدفون به دو صورت با سیم و بی سیم می باشند.

هندزفری ها دارای طرح های متنوعی هستند که گاهی به صورت هدست و گاهی هم در قالب ایرفون، طراحی شده اند. چون کوچک و سبک و به صورت پرتابل می باشد، به صورت تک گوش و با دکمه های کنترلی بر روی خود گوشی، طراحی شده اند.

هدفون ها از لحاظ اتصال به دو گونه با سیم و بی سیم یا بلوتوثی می باشند که در نوع با سیم با یک رابط 3.5 میلی متری صدا به منبع صوتی متصل می شوند. هدفون های بی سیم نیز بدون سیم و با فناوری بلوتوث به منبع صدا وصل می شوند. اگر شما قصد دارید که هدفون تان را به کامپیوتر، تلفن همراه و یا یک پخش کننده صوتی وصل کنید، کافی است از هدفون با سیم که با رابط 3.5 میلی متری به منبع صدا وصل می شود، استفاده کنید و قطعاً یک انتخاب خوب برای شما خواهد بود؛ اما اگر از مدل با سیم زیاد راضی نیستید به دلیل وجود سیم، می توانید از بلوتوثی که یک نمونه بدون سیم است، استفاده کنید و این نکته را در نظر داشته باشید که بدون سیم مقداری هزینه بالاتر می رود و توجه کنید که مدل هایی در قیمت پایین تر، کیفیت صدای پایین تری هم خواهد داشت.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: