وبکم 

نمایش 1 - 6 از 6 آیتم
نمایش 1 - 6 از 6 آیتم

دوربین های کوچکی هستند که در لپ تاپ و یا کامپیوتر ها وجود دارند که به آن وب کم می گویند و به منظور ارتباط تصویری بین افراد و دیدن تصویر یکدیگر حین مکالمه، استفاده می شود. وب کم ها در انواع مختلفی طراحی شده اند.

 این دوربین های کوچک به نام وب کم (Webcam) نزد کاربران شناخته شده اند و علاوه بر ایجاد ارتباط تصویری، استفاده های دیگری می توان داشت. همان طور که بیان شد وب کم ها امکانات محدودی دارند. از دوربین ها می توان استفاده های متعددی کرد که به امکانات دوربین و نرم افزاری که به آن وب کم را وصل کرده اید بستگی دارد.

اگر می خواهید خرید آگاهانه داشته باشید، برخی قابلیت ها و ویژگی های وب کم را باید در حین خرید مورد توجه قرار دهید، این به شما کمک می کند تا حد زیادی در پول شما صرفه جویی کنید و در عین حال بهترین وب کم را انتخاب و خرید کنید.

در خرید اولین نکته که توجه شما را جلب می کند، ظاهر وب کم است. همان طور که مطلع هستید وب کم ها انواع گوناگونی دارند و هر کدام برای منظور خاصی ساخته شده اند. به عنوان مثال وب کم هایی که برای مانیتورهای قدیمی (CRT) طراحی شده است را هرگز نمی توان برای ال سی دی ها استفاده کرد و یا وب کم های ایستاده که برای میزهای کوچک و دارای فضای بسیار کم هستند، طراحی شده اند.  بنابراین باید به سایز و نوع استفاده از وب کم توجه کنید که چه نوع وب کمی برای شما مناسب است، مثلاً نوع رومیزی بهتر است یا مدلی که روی مانیتور سوار می شود، مناسب است. پس توجه داشته باشید که حتماً با نوع کار و فضای کاری شما همخوانی داشته باشد. وب کم های کوچک و با کیفیت یکسان مورد علاقه بیشتر کاربران بوده است، اگر شما می خواهد زوایای بیشتری را در تصویر نشان دهد پس بهتر است از نوعی که قابلیت چرخش دارد استفاده کنید.

در حین خرید باید به کیفیت وب کم توجه کنید، به اندازه تصویر و فیلم که توجه به آن الزامی می باشد. چون یکی از ویژگی هایی است که در قیمت بسیار تاثیرگذار است. اگر شما می خواهید از پرداخت هزینه گزاف جلوگیری کنید باید به نوع استفاده از وب کم توجه کنید. گاهی دیده شده است که بعضی از کاربران خانگی وب کم با کیفیت بالا در نمایش تصویر را خریداری می کنند.   

خرید یک وب کم با کیفیت بالا در نمایش تصویر، اشتباه نیست اما اگر صرفاً در محیط خانه و فقط برای چت تصویری اقدام به خرید وب کم می کنید و همچنین سرعت اینترنت و پهنای باند کمی در اختیار دارید، خرید چنین وب کمی مورد نیاز شما نیست و قطعاٌ اشتباه است؛ زیرا شما نمی توانید از حداکثر ظرفیت آن استفاده کنید و اگر قصد ارسال فایل با حجم بالا را دارید با مشکل در سرعت ارسال مواجه خواهید شد؛ و فیلم شما به صورت فریم به فریم یعنی مانند یک عکس برای مخاطب شما نمایش داده خواهد شدو حتی ممکن است مخاطب شما هم دارای اینترنت با سرعت پایین باشد که شما را با مشکل بیشتری مواجه می کند. پس خرید این نوع وب کم اشتباه است زیرا نمی توان از کیفیت آن بهره برد و شما هزینه ای اضافی پرداخت کرده اید و به هدف خود نرسیده اید.

وب کم هایی که به طور معمول در بازار وجود دارد و مشتری های بیشتری تمایل به خرید آن دارند حدود 1 الی 1.3 مگاپیکسل هستند و از کیفیت قابل ملاحظه ای هم برخوردارند و اما برای فیلم برداری به کیفیت فریم بر ثانیه باید توجه کرد که این ویژگی را FPS می گویند که اگر حدود 30 فریم یا بالاتر باشد بسیار با کیفیت و مناسب می باشد.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: