جعبه ی کیس 

نمایش 1 - 8 از 8 آیتم
نمایش 1 - 8 از 8 آیتم

مشخص است که سایز کیس مورد استفاده شما، تعیین می کند که اندازه کامپیوتر شما چقدر است. این مسئله به وضوح مشخص است، این طور نیست؟ اما من دوستان و آشنایانی را می بینم که با توجه به نیازشان کیس مناسبی را خریداری نکرده اند و سایز کیس مناسب آن ها نیست. اول شما باید محیطی را که قرار است سیستم خود را در آن جا تعبیه کنید را بررسی کنید، متر خود را بردارید و جایی که در میز خود برای کیس در نظر گرفته اید را اندازه بگیرد ؛ زیرا استاندارد خاصی در اندازه کیس در بازار وجود ندارد و صرفاً با اندازه چشمی نمی توان مطمئن بود اندازه درست است.

با توجه به نکات بالا، در مورد نکته ای که کمی حساس تر است صحبت می کنیم: ابعاد داخلی کیس، کیس هایی با فضای بزرگتر به طور معمول در داخل خود فضای بیش تری برای قطعات دارند، اما نحوه پیکربندی قطعات تاثیر مهمی بر نوع سیستمی که می توانید سرهم کنید، دارد.

برخی از پرسش هایی که شما می توانید از فروشنده بپرسید، در زیر جمع آوری شده است:

  • مادربردی که کیس قادر به پشتیبانی از آن است، از چه نوع است؟ رایج ترین نوع مادربردها عبارتنداز: ATX و Mini-ITX, MicroATX  
  • آیا این کیس فضای کافی برای نگه داری درایو داخلی و درایو خارجی مورد نیاز من را دارد؟
  • اگر قصد استفاده از درایو جامد را دارید (SSD) آیا این کیس می تواند از این دیسک ها پشتیبانی کند؟
  • در این کیس می توان چند نوع فن نصب کرد و حداکثر اندازه هر فن چقدر می باشد؟
  • آیا کیس برای کارت گرافیکی که من می خواهم استفاده کنم مناسب است؟ و آیا مکانی برای نوع ارتقاء یافته‌اش تعبیه شده است یا نه؟
  • آیا کیس مورد نظر قادر به خنک کردن و خارج کردن گرمای هوای ناشی از پردازنده را دارد و همچنین برای ارتقاء آن محلی در نظر گرفته شده است؟

به چهار سؤال اول به راحتی می توان پاسخ داد، چون براساس مشخصات عمومی هر کیس که روی آن درج شده است، می توان سریع به پاسخ دست پیدا کرد؛ اما پاسخ به دو سوال آخرکمی مشکل است زیرا مشخصات آن ذکر نشده است   . پیشنهاد ما به شما این است که به صورت آنلاین (با سرچ شماره و مدل کیس مورد نظر در گوگل و ذکر کلمه reviews در انتهای عبارت جستجو) به بررسی مدل مورد نظر پرداخته و در قسمت نقد و بررسی کاربران نیز اطلاعاتی به دست آورید. ممکن است به پاسخ همه ی سؤالاتی که در ذهن دارید، نرسید، ممکن هم هست که کاربری کیس مشابه کیس شما خریداری و استفاده کرده باشد و نتیجه اش را با شما در میان بگذارد.

فن های خنک کننده مهم هستند، پس به آن ها توجه کنید.

برای کامپیوتر شما داشتن یک فن خنک کننده بسیار ضروری است. البته در نظر داشته باشید که منظور این نیست سیستمی داشته باشید که بیش از اندازه فن های خنک کننده روی آن نصب شده است.

حتماً از خود سؤال کنید که چه قطعاتی را لازم دارم و باید در این کیس نصب کنم؟ اگر شما قصد تهیه و یا اینکه در حال تهیه یک کامپیوتر خانگی هستید که برای تماشای فیلم های یوتیوب و یا دریافت و ارسال پست الکترونیکی و یا سرچ در موتور های جستجو در نظر گرفته اید، نیازی به سیستم های خنک کننده قوی ندارید، فقط یک فن ورود هوای تازه و یک فن خروج هوای گرم و فن cpu کافی است .

از لحاظ دیگر، اگر شما قصد دارید از کامپیوتر خود برای بازی هایی که با ورژن جدید منتشر شده اند و یا رندر های سه بعدی برای تماشای فیلم های با کیفیت استودیوی انیمیشن پیکسار و نرم افزار های قوی، استفاده کنید، به شما توصیه می شود به فکر کیس هایی با فن های مکنده اضافی باشید که این فن ها در عقب یا بالای کیس نصب می شوند.

اگر نمی دانید در کدام دسته قرار دارید، توصیه ما به شما این است که اگر مادربرد شما بیش از 6 اینچ طول دارد، یا اگر یک پردازنده 4 هسته ای دارید خود را در دسته دوم در نظر بگیرید.

اگر هم مطمئن نیستید جز کدام یک از دو دسته بالا قرار می گیرید، پیشنهاد ما این است: اگر کارت گرافیک شما بیش از شش اینچ طول دارد، خود را در گروه دوم فرض کنید. یا اگر یک پردازنده چهار هسته ای برای کامپیوتر خود تهیه کرده و به  استفاده از آن برای انجام کارهایتان نیاز مبرم دارید، باز هم جز گروه دوم هستید.

کیس هایی که اندازه بزرگ تری دارند، تهویه و خنک کردن قطعات بهتر از کیس های کوچک تر انجام می گیرد. پس در کیس هایی که قطعات دیسک سخت با کارت گرافیک و درایو نوری با فن پردازنده، بسیار نزدیک هم هستند و این امر باعث می شود که حرارت تولید شده از قطعات، بین قطعات بماند و از عمر مفید قطعات کاسته شود.

کیس های کامپیوتر قطعات خیلی جذابی به نظر نمی آیند (البته عملکرد مدنظر است)، اما مهم ترین وظیفه را برعهده دارند و نقش اصلی را دارند. حتی کاربران عادی هم می دانند که خیلی ناخوشایند است که اگر کامپیوتری داشته باشیم که قصد بازی را داریم در حین بازی صدای جت بدهد و یا خیلی داغ کند. امیدواریم این مطالب به شما در انتخاب یک کیس مناسب و در جهت رفع نیازتان، کمک قابل توجه ای کرده باشیم. اگر بازهم فکر می کنید که به اطلاعات بیش تری احتیاج دارید در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: