درایو نوری DVD Writer 

نمایش 1 - 2 از 2 آیتم
نمایش 1 - 2 از 2 آیتم

دیسک های نوری که برای اولین بار تولید شده بودند می توانستند اطلاعات موجود روی سی دی ها را با سرعت 150 کیلو بایت بر ثانیه بخوانند. میزان سرعت را با علامت X1 نشان می دهند. پس از سپری شدن زمان و افزایش سرعت دیسک های نوری این میزان به یک معیار برای اندازه گیری تبدیل گشت. سرعت خواندن دیسک های نوری با علامت X و یک عدد جلو آن نشان داده می شود. برای مثال دیسکی که با سرعت X ۱۶ نشان داده شده باشد سرعتی معادل ۱۵۰*۱۵ کیلوبایت معادل ۲۴۰۰ کیلوبایت در ثانیه را دارا می باشد. هر چقدر عدد بزرگ تر باشد نشان دهنده سرعت بیش تر در انتقال داده ها می باشد.

توجه: برای خواندن و نوشتن(رایت کردن) روی دیسک نوری دو عدد متفاوت تعیین شده است مثلاً دیسکی که دارای سرعتX ۵۲ است، رایت آن سرعتی برابر با X ۱۸ دارد.

سرعت X ۱ برای سی دی و دی وی دی نیز متفاوت است و در هر کدام میزان مشخصی دارد. برای درک راحت تر این مطلب به جدول زیر نگاهی بیندازید تا میزان معیارها و سرعت ها را بهتر متوجه شوید.

بافر چیست ؟ بافر دی وی دی رایتر چه کاری انجام می دهد ؟

بافر ( buffer) یک نمونه از حافظه در یک دستگاه و یا سخت افزار جانبی می باشد که به طور موقت ، اطلاعات دریافت شده از پردازنده اصلی را در خود نگه می دارد تا تبادل اطلاعات بین پردازشگر اصلی و دستگاه جانبی ( مثل هارد، رایتر و …) به صورت هماهنگ و منظم انجام گیرد. به طورکلی یعنی اینکه اگر بافر نباشد، دستوراتی که CPU به هارد، پرینتر یا رایتر انتقال می دهد به هدر رفته و بی نظمی و اختلال عجیب و غریبی در کل سیستم به وجود می آید. به بیان ساده تر : سرعتCPU از بقیه قطعات سخت افزاری در کامپیوتر بیشتر می باشد، به همین دلیل هارد یا رایتر نمی توانند سرعتی برابر با CPU داشته باشند، به این معنی که در صورتی که CPU سرعت خود را به اندازه هارد یا رایتر بالا ببرد همه چیز کنسل شده و شما به هیچ عنوان نمی تواند تمام کارهای خود را با سرعت انجام دهید؛ بنابراین برای رفع این مشکل یک حافظه ثانویه در محلی بین CPU و هارد یا رایتر برای کنترل سرعت و ایجاد تعادل قرار داده می شود این که حافظه ثانویه بافر نام دارد. وظیفه بافر ذخیره اطلاعات ارسال شده از سوی CPU به منظور استفاده قطعاتی چون هارد و رایتر می باشد. یک نمونه بسیار شفاف و واضح درباره عملکرد بافر و نحوه انجام کار آن این است که در زمان ارسال دستورات پیاپی چاپ به پرینتر شاهد آن هستید. احتمالاً بارها با این موضوع روبرو شده اید که با ارسال چندین دستور پشت سر هم برای پرینتر، یک صف بافری تشکیل شده و اطلاعات ارسال شده به نوبت و پشت سرهم قرار گرفته اند و در صورتی که حتی شما پرینتر را خاموش و دوباره روشن نمایید باز هم ادامه دستورات تا زمان اتمام آن ها از سر گرفته خواهد شد. پس CPU دستورات را برای سایر دیوایس ها (Device) به وسیله بافر ارسال نموده و خود مشغول سایر وظایف محوله اش می شود.

بهترین مارک های دی وی دی رایتر موجود در بازار کدامند؟

برای اینکه بهترین مارک رایتر را در بازار پیدا کنید باید به دو نکته توجه کنید: نکته اول، اینکه شما وارد سایت های رده بندی قطعات الکترونیکی شوید و بهترین مارک های موجود در بازار را از لحاظ کیفیت شناسایی کنید. نکته دوم، فرد می تواند براساس تجربه و استفاده قبلی، بهترین مارک را شناسایی کند. به طور کلی و با توجه به بهترین دسته بندی سایت ها، برندهایی مانند: ال جی(LG)، اچ پی (hp)، سامسونگ (Samsung) و پلکستور (Plextor) جزء ۴ دی وی دی رایتر برتر دنیا هستند؛اما با توجه به تجربه های کاربران می توان برندها را به صورت لایتون (liteon)، پلکستور، پایونییر (Pioneer)، سونی، ایسوس، اچ پی، ال جیو سامسونگ نیز دسته بندی کرد.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: