هارد اینترنال HDD 

نمایش 1 - 3 از 3 آیتم
نمایش 1 - 3 از 3 آیتم

هارد دیسک چرخش سنتیHDD

مزیت هارد اینترنال در قیمت پایین، سرعت بسیار زیاد می باشد. از جمله معایب آن عدم مقاومت در برابر ضربه و احتمال از دست دادن و پاک شدن اطلاعات می باشد؛ اما با این وجود این هارد ها به عنوان پر کاربردترین حافظه های جانبی برای ذخیره اطلاعات به کار برده می شود. خریداری کردن هارد اینترنال ها(Internal HDD) برای بعضی از افراد که اطلاعات کافی درباره آن ندارند و معیار خاصی برای خرید مدنظرشان نیست، به همین دلیل با تصمیم خرید مشکلی مواجه هستند. از این جهت ما در این قسمت به معیارها و مطالب مهمی که به شما کمک خواهد کرد می پردازیم.

از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میزان انرژی مصرفی توسط هارد باید به قدری باشد که منبع تغذیه کامپیوتر شما بتواند این انرژی را تأمین کند.
  • هاردی که تصمیم به خرید آن را دارید باید از قابلیت S.M.A.R.T پشتیبانی کند تا بتوانید اشکال یابی هارد را ساده تر انجام دهید.
  • شرکت هایی که هارد تولید می کنند، ممکن است در هارد تولید شده چند درصد خطا نسبت به تولیدات باقی شرکت ها وجود داشته باشد که به HDD Failure Rate شناخته شده اند. با مقایسه های صورت گرفته درصد خطا در این دو برندToshiba و بعد Seagate در مقایسه با برند Western digital و HGST کم تر می باشد. مقایسه در لینک، فقط بین این چهار شرکت انجام شده است.
  • در هارد درایو ها یک حافظه به نام کش داخلی(Cache) و یا همان بافر(Buffer) وجود دارد که مانند یک حافظه موقت بین هارد دیسک و کامپیوتر عمل می کند. اطلاعات دریافت شده اول در کش و یا بافر ذخیره شده و بعد از آن به کامپیوتر ارسال می شود. در این صورت است که سرعت خواندن اطلاعات توسط هد ها افزایش یافته است. کش در هارد دیسک ها بین 8 تا 128 گیگ و کش درایو حالت جامد 1 گیگابایت ظرفیت دارند.
  • خرید کامپیوتر های جدید باعث می شود از مزایا و ظرفیت بالای یک درایو استفاده کرد. سیستمی که دارای پردازنده با سرعت پایین و حافظه با ظرفیت کم، است، بنابراین نمی تواند از تمام ظرفیت یک هارددیسک استفاده کند و شاید کامپیوتر قدیمی نتواند درایو دیسک را پشتیبانی کند. اگر یک سیستم را بتوان ارتقاء داد، می توانید برای افزایش ظرفیت سیستم برای ذخیره سازی اطلاعات، فقط هارد دیسک را ارتقاء داد.
  • به کاربران توصیه می شود که هارد دیسکی که خریداری می کنند با ظرفیت بالاتری از ظرفیت مورد نظر باشد تا جوابگوی نیاز ها برای ذخیره اطلاعات در آینده باشد و شما مجبور نباشید دوباره یک هارد دیسک با ظرفیت بالاتر خریداری کنید.
  • اگر به خرید یک هارددیسک اقدام کرده اید باید به شما بگوییم که با کمک دفترچه راهنمایی که هنگام خرید کامپیوتر در اختیار دارید، میزان سرعت اینترفیس سیستم خود را مشاهده کنید و باید متوجه شوید که هارددیسک انتخابی شما با سرعت اینترفیس سازگاری دارد.سرعت درایو ها ATA/100 و ATA/133 بسیار بیش تر از اینترفیس های کامپیوتر می باشد. پس در خرید خود دقت داشته باشید.

  • انتخاب یک هارد دیسک با قیمت بسیار مناسب، با وجود رقابت هایی که بین تولید کنندگان وجود دارد، بعضی از فروشندگان به دنبال این هستند که مشتریان را راضی کنند تا با اختلاف ناچیز قیمت بین هارد های با ظرفیت بالاتر، اقدام به خرید هارد با ظرفیت بالا کنند. البته هارد هایی که به میزان محدود تولید می کنند نیز با قیمت بالاتری به فروش می رسند؛ بنابراین به شما توصیه می کنیم که به دنبال آخرین ظرفیت موجود در بازار نباشید.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: