مودم 

نمایش 1 - 6 از 6 آیتم
نمایش 1 - 6 از 6 آیتم

اطلاعات مورد نیاز خود را درباره مودم از اینجا کسب کنید.

اینترنت یک سامانه جهانی می باشد و بسیار گسترده است و هیچ انتهایی ندارد و تمامی افراد در هر کجای دنیا که باشند با کمک اینترنت می توانند با هم ارتباط برقرار کنند. اینترنت شامل تعداد بی شماری شبکه های اجتماعی، تجاری، آموزشی و ... است که به دلیل گسترش و توسعه روز به روز خود، همیشه در حال تغیر می باشند و مدام به تعداد کاربران اینترنت افزوده خواهد شد. اینترنت بزرگترین اختراع برای ارتباط بدون وقفه در جهان است. مودم وسیله ای برای ارتباط از طریق شبکه های مخابراتی، است.

مودم بی‌سیم یا باسیم

مودم های باسیم یا کابلی به دلیل وجود مودم بی سیم دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند و هواداران خود را از دست داده اند، به این دلیل که مودم های بی سیم بسیار راحت تر هستند و همچنین محدودیت قیمتی نیز ندارند، پس به شما پیشنهاد می شود که بدون درنگ مودم بی سیم را انتخاب کنید. مودم های بی سیم دارای 4 پورت LAN برای ارتباط شبکه کابلی هستند.

 

فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز در تبادل اطلاعات در فاصله های زیاد هم امکان پذیر است و همچنین از موانع ای مثل دیوار و … می گذرد؛ اما به دلیل اینکه در مکان های شلوغ و استفاده سایر گوشی ها و تبلت ها و لپ تاپ ها از این فرکانس، ضعیف تر شده و سرعت ارتباطات کاهش پیدا می کند و از فرکانس ۵ گیگاهرتزضعیف‌تر است. فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز، یک فرکانسی است که به طور معمول مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار رایج است و دستگاه‌های بی‌سیم از این فرکانس استفاده می‌کنند و به همین علت ممکن است سایر دستگاه روی مودم شما نویز ایجاد کنند و سرعت شما کاهش پیدا کند. فرکانس ۵گیگاهرتز، اطلاعات با سرعت بالاتری ارسال می شوند ولی برد بسیار کم تری دارند و در برخورد با موانع ضعیف تر می شوند. در این قسمت به طور کلی به شما کمک می کنیم که تصمیم راحت تری داشته باشید. سرعت در انتقال اطلاعات: 5 گیگاهرتز سرعت بالاتر، برد بیشتر: 2.4 گیگاهرتز بیشتر، مقاومت در مقابل دیوار و موانع سخت: 2.4 گیگاهرتز بهتر عمل می کند، تداخل نویز: 5 گیگاهرتز مقاوم تر است.

 

در شبکه ی بی سیم، سرعت انتقال اطلاعات و واحد اندازه گیری آن را با مگابایت بر ثانیه و به صورت یک عدد استاندارد و با نوشته انگلیسی، مشخص می کنند. به عنوان مثال نوع شبکه بی سیم با حرف n و سرعت آن را با عدد 300 مگابایت بر ثانیه مشخص می کنند و مودم را به عنوان یک وسیله N300 معرفی می کنند؛ و نشان گر این است که حداکثر سرعت انتقال اطلاعات درون شبکه بی سیم محلی (Local) که به آن می توان دست یافت N300 است.

نوع پورت LAN

پورت LAN یک پورت Ethernet نامیده می شود. در حال حاضر پر مصرف ترین پورت برای اتصال چند کامپیوتر به یکدیگر می باشد. مدل معروف آن LAN گیگابیتی می باشد. این مدل پورت شبیه به پورت تلفن اما کمی بزرگ تر می باشد. پورتLAN بر حسب میزان سرعت ارسال اطلاعات طبقه بندی می شوند و با واحد مگابایت بر ثانیه طبقه بندی می شوند. به عنوان نمونه: پورت LAN گیگابیتی (Gbit)، سرعت انتقال اطلاعات ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه است. اگر پورت LAN با سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه باشد، Fast Ethernet نامیده می شود. پورت دیگری که سرعت انتقال داده 10 (GBE)  گیگابایت بر ثانیه است و در تجهیزات حرفه ای استفاده می شود .

تعداد آنتن

تعداد آنتن ها میزان قدرت سیگنال بی سیم را نشان می دهد و هرچه تعداد بیش تر باشد به معنای پوشش دهی بیش تر محدوده ی بی سیم می باشد. برخی از مودم ها دارای آنتن بیرونی هستند و برخی هم آنتن ها را درون بدنه تعبیه کرده اند. مودم هایی که آنتن بیرونی دارند معمولاً دارای یک آنتن و یا دو آنتن هستند که این‌گونه مودم ها سرعت بیش تری دارند، برخی از این آنتن ها را می توان جدا کرد(Detachable) و آنتن تقویتی جایگزین آن ها کرد. مودم هایی که آنتن مخفی دارند برای استفاده در فضاهای کوچک مناسب است.

پورت WAN

شاید شما در گذشته یک مودم اینترنت کابلی تهیه کرده باشید و با گذشت زمان و تغیرات در مودم ها، نیاز به یک مودم وای فای برای اتصال راحت تر به اینترنت را احساس کرده باشید. در این حالت باید به طور کلی بی خیال مودم قدیمی شوید و به فکر یک مدل جدید باشید که می توانید یک مودم دارای پورتWAN هم خریداری کنید. مودم دارای پورت WAN مناطق بسیار وسیع تری را دربر می گیرد و به طور کلی با اینترنت یکسان در نظر گرفته می شود.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: