مونوپاد 

نمایش 1 - 4 از 4 آیتم
نمایش 1 - 4 از 4 آیتم

گرفتن عکس از خود با کمک مونوپاد

حالا شما می توانید با در اختیار داشتن یک مونوپاد به سادگی از خودتان عکس بگیرید (به عکس هایی که از خود می گیرید، عکس سلفی Selfie می گویند).

همان طور که از اسمش مشخص است mono یعنی خود و pod یعنی دسته، قسمتی که در دست گرفته می شود برای اینکه وزن کمی داشته باشد و برای حمل نیز راحت باشد، از آلومینیوم ساخته می شود و قسمتی که در دست گرفته می شود یک روکش از جنس پلاستیک یا فوم می باشد، حتماً در خرید به این قسمت توجه کنید.دسته مونوپاد مانند لنسر ماهیگیری قابلیت جمع شدن را دارد و می توانید طول دسته را کوچک تر یا بزرگ تر کنید. بعضی از دسته ها در هنگام تغیر طول دسته، قفل دارند و بعضی مدل های ساده تر مثل آنتن تلویزیون های قدیمی هستند. اندازه دسته ها از 20 تا 120 سانتی متر می باشد (ممکن است تا 150 سانتی متر و یا بیشتر هم باشند).

مونوپاد دوربین های حرفه ای با پیچ به خود دوربین متصل می شوند و یا اینکه با گیره به لنز دوربین متصل می شوند؛ اما باید در نظر گرفت که گوشی های موبایل انواع زیادی دارند و هر کدام سایزهای متفاوتی دارند، به همین دلیل یک گیره طراحی شده که در بالای مونوپاد تعبیه شده است و با کمک گیره می توانید زاویه گوشی را تغیر دهید و تنظیمش کنید.

دکمه شاتر (Shutter)، همه ی مونوپاد ها یک دکمه دارند به نام شاتردارند که هنگام عکس گرفتن باید این دکمه را فشار دهید. در بعضی مونوپادها این دکمه روی دسته تعبیه شده است و یا به صورت یک کنترلر بلوتوثی می باشد که دکمه شاتر روی کنترلر است.

مونوپاد های با کیفیت بالاتر که قیمت بالاتری هم دارند، یک دکمه برای زوم کردن دارند، البته ممکن است که مطابقت دادن این دکمه با گوشی شما کمی دشوار باشد اما به هر حال ارزش داشتن این دکمه را دارد.

روزانه در بازار انواع مختلفی مونوپاد عرضه می شود و کار مهم همه ی این ها برای عکس سلفی است اما هر کدام یک مزایای اضافه نیز دارند. به طور کل دو چیز در مونوپاد اهمیت بیش تری دارد، یک کیفیت و جنس بدنه. دوم، دکمه شاتر. مونوپاد ها به دو دسته تقسیم می شوند:

 

۱ . مونوپاد معمولی با شاتر دستی ( شاتر روی دسته قرار دارد )

در مونوپاد های با قیمت پایین تر، شاتر روی دسته مونوپاد تعبیه شده است. در کل این نوع مونوپاد ها نیز در دو دسته قرار دارند: در مدل های با قیمت بسیار پایین تر در کنار گیره یک سیم است که باید به گوشی متصل شود. در مدل های بالاتر نیازی به وصل کردن گوشی نیست و مونوپاد با بلوتوث کار می کند، البته شاتر بلوتوث ندارد که می توانید به طور جداگانه بخرید. ایرادی که می توان به این مونوپادها گرفت این است که وقتی دکمه شاتر را می گیرید کمی لرزش ایجاد می شود. البته کمی نیاز به حوصله دارد و کم کم یاد می گیرد که چطور با این مونوپادها کار کنید.

۲ . مونوپاد های حرفه ای با شاتر بلوتوثی ( ریموت کنترلی )

در این نوع مونوپادها یک کنترلر بلوتوث دار، همراه مونوپاد می باشد. در بعضی مدل این امکان هست که شاتر را روی دسته نصب کنید تا خاطر جمع باشید و احتمال گم شدن شاتر کم تر می شود که این مدل ها احتمالاً قیمت بالاتری دارند. این کنترلر بلوتوثی را باید باگوشی خود جفت (Pair)کنید. بعضی از شاترها با توجه به اندروید و ios بودن گوشی، با هم متفاوت هستند و بعضی مدل ها هم فقط یک دکمه شاتر دارند. در بعضی مدل ها هم یک دکمه زوم تعبیه شده است که در بعضی مدل ها با فشار دادن دکمه زوم، عکس هم می گیرد. البته به تنظیمات گوشی نیز مربوط است. اگر قصد خرید یک مونوپاد را دارید بهتر است کمی فکر کنید و یک مدل با کیفیت و با امکانات بالا را خریداری کنید که حداقل یک دکمه شاتر هم داشته باشد و اگر شاتر با بلوتوث همراه باشد که بهتر است.

معایب مونوپاد

مونوپادها معایبی هم دارند، البته بسیار جدی نیست. عیب این است که اگر شما اقدام به خرید یک مونوپاد با جنس ضعیف بکنید ممکن است باعث ایجاد ضربه به گوشی شما بشود و موقع عکس گرفتن گوشی شما بیافتد.البته شاید در بعضی موارد شاتر بلوتوثی با گوشی هماهنگی لازم را نداشته باشد، بهتر است موقع خرید گوشی همراهتان باشد.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: