هاب usb 

نمایش 1 - 4 از 4 آیتم
نمایش 1 - 4 از 4 آیتم

از پورت USB برای انتقال اطلاعات به رایانه استفاده می شود و بالعکس برای انتقال اطلاعات از رایانه به گوشی و ...، به طور عمده در کامپیوترهای امروزی خیلی زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از مشکلات رایج در بین کاربران در استفاده از پورت برای کامپیوتر و لپ تاپ، محدودیت در استفاده از پورت USB می باشد. اگر نیاز باشد که چندین دستگاه را هم زمان باهم به رایانه وصل کنیم، داشتن پورت USB به تعداد لازم، نیاز می باشد. متأسفانه پورت های USB در لپ تاپ کافی نیست در مدل های جدید 6 پورت وجود دارد اما در اکثر لپ تاپ ها 4 پورت USB وجود دارد. یک راه برای رفع این محدودیت وجود دارد که با نام هاب يو اس بي ( USB HUB ) شناخته شده است. یک دستگاه کوچک است که قابلیت این را دارد که یک پورت USB را به چندین پورت تبدیل کند. این دستگاه را باید به یکی از پورت های USB متصل کرد و سپس دستگاه های مورد نظر را به هاب وصل کرد. هاب ها مشخصه های زیادی دارند، بعضی از این مشخصه ها که هنگام خرید باید به آن توجه کرد، مانند : تعداد پورت ها، نوع پورت هاي USB آداپتور، شرکت سازنده و قيمت، می باشد.

تعداد پورت هاي USB

به دلیل اینکه ما هاب را برای داشتن تعداد پورت های بیشتر می خریم، بنابراین یک مشخصه مهم که باید به آن توجه کرد همین تعداد پورت ها می باشد. هاب ها معمولاً از 4 پورت تا 20 پورت را دارا می باشند و هر چه تعداد پورت هاي USB بيشتر باشد، از طریق هاب مي توانيد تعداد بيشتري دستگاه را به رايانه متصل کنید. توجه کنید که تعداد پورت ها رابطه مستقيمي با قيمت و مصرف انرژي هاب دارد، یعنی هرچه پورت بیش تر باشد، هم قیمت بالاتر است و هم میزان مصرف انرژی بیشتر می شود.

نوع پورت هاي USB

هاب هاي USB چندین نوع پورت USB را پشتیبانی می کنند که در ادامه بیان می شود.

1- USB 2.0 : از قدیمی ترین پورت های USB می باشد. با وجود اینکه پورت های USB 3.0 به بازار عرضه شده اند و اغلب سیستم ها نیز دارای این پورت هستند اما هنوز هم کاربرانی هستند که از پورت USB 2.0 استفاده می کنند. سرعت انتقال داده به وسیله پورت USB 2.0 حدود 480 مگابيت بر ثانیه یا 60 مگابایت بر ثانیه، می باشد. بیش تر هاب ها از این پورت پشتیبانی می کنند.

2- USB 3.0 : این نوع پورت از نسل جدید پورت های USB هستند که به نام پورت 3.0USB شناخته شده اند. این مدل پورت نسبت به نسل های قبلی پورت USB 2.0 دارای سرعت بیش تر و عملکرد بالاتری می باشند. سرعت انتقال داده ها در این پورت به 5 گیگابایت بر ثانیه و یا 625 مگابایت بر ثانیه می رسد. اندازه این پورت با نمونه های قبل یکسان است و هاب ها این پورت را پشتیبانی می کنند.

3- Micro USB : نوعی از پورت USB می باشد که با نام Micro USB به بازار عرضه می شود و بسیار کوچکتر از USB های معمولی می باشد. این مدل پورت در دستگاه های الکترونیکی سبک و قابل حمل، مثل موبایل و playerMP3 هااستفاده می شوند. به بعضی از هاب ها می توان کابل میکرو USB نیز متصل کرد که با آن می تواند پورت مورد نظر را به رایانه متصل کرد.

آداپتور برای پایین آوردن ولتاژ برای وسایل مورد نیاز است. برخی از هاب ها انرژی خود را از طریق رابط USB از رايانه دریافت می کند. آداپتور ولتاژ برق شهری را برای دستگاه مورد نظر کاهش داده و به نوعی مناسب دستگاه، تبدیل می کند. هاب هایی که دارای آداپتور هستند، برق مورد نیاز خود را با اتصال به برق شهری به دست می آورند و باعث می شود که رایانه و لپ تاپ شما در مصرف انرژی صرفه جویی کند. هاب هایی که دارای تعداد پورت های بیشتری هستند به طور معمول دارای آداپتور هستند. نکته ای که باید در مورد هاب های دارای آداپتور بدانید و بسیار مهم است، این است که این نوع هاب ها را نمی توان زیاد جابه جا کرد و در هر جا استفاده کرد. اما هاب های بدون آداپتور را می توان انتقال داد و در جابه جایی مشکلی ندارند؛ اما عیب هاب بدون آداپتور با دستگاه هاي سنگين همانند هارد هاي اکسترنال،اسکنر ها، پرينتر ها و ... به خوبي کار نمي کنند و براي اين دستگاه ها باید حتماً از هاب هاي داراي آداپتور استفاده کرد. توجه کنید که قيمت هاب هاي داراي آداپتور از هاب هاي بدون آداپتور بالاتر می باشد.

ساير قابليت ها

LED : در برخی از آداپتور ها چراغ های LED تعبیه شده است که با آن می توان متوجه روشن ویا خاموش بودن پورت های متصل شده، شد.

کليد Off / On :برخی هاب ها دارای کلید روشن وخاموش برای کل پورت ها هستند اما برخی هم دارای کلید روشن و خاموش برای تک تک پورت ها می باشند، این امکان را برای صرفه جویی در انرژی فراهم می کند.

درايور : هاب های یو اس بی امروزی دیگر نیاز به نصب درایو جداگانه ندارند، فقط باید برای استفاده به سیستم متصل شوند.

شارژ دستگاه های الکترونیکی : از جمله مزایای هاب های دارای آداپتور این است که می توان سایر دستگاه های الکترونیکی را با کمک آن شارژ کرد.

شرکت هاي سازنده

شرکت های زیادی به تولید هاب مشغول هستند که ممکن است بسیاری از آن ها دارای هاب های بی کیفیت باشند. ما در اینجا برندهای مشهور که هاب با کیفیت تولید می کنند را به شما معرفی می کنیم. از جمله این برندها: دي لينک (D-link)، تي پي لينک (TP-link)، جنيوس (Genius)، پي ان واي (PNY)، موشي (Moshi)، اکسپرو (Axpro) و ...می باشد.

قيمت

قیمت هاب های USB با توجه به میزان پورت ها، نوع پورت، دارای آداپتور و بدون آداپتور، شرکت سازنده و ...، متفاوت است. البته لازم به ذکر است که هاب ها قیمت بالایی ندارند و معمولاً بین 10 تا 100 هزار تومان متغیر است. هرچه قیمت بالاتر باشد، هاب ها قابلیت های خاصی دارند. به شما توصیه می کنیم در هنگام خرید به نام شرکت سازنده حتماً توجه کنید. دقت داشته باشید که تعداد پورت ها برحسب نیاز خود باشد تا در مصرف انرژی نیز صرفه جویی کنید.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: