کارت کپچر 

نمایش 1 - 2 از 2 آیتم
نمایش 1 - 2 از 2 آیتم

سخت افزاری که به سیستم متصل می شود و سیگنال خروجی را به فرمت دیجیتال تبدیل می کند. کارت کپچر دارای 3 مدل است که شامل : کارت های کپچر اينترنال (داخلي)، اکسترنال (خارجي) و Stand alone (مستقل بدون نياز به کامپيوتر). در ادامه مورد بررسی قرار می گیرند.

1-    کارت هاي کپچر داخلي ( اينترنال) : این مدل کارت داخل کامپیوتر وصل می شوند و عمل تبدیل از این طریق صورت می گیرد. این نوع کارت ها به وسیله اسلات PCI-Express به مادربرد وصل می شود.

2-    کارت هاي کپچر خارجی ( اکسترنال) : این نوع کارت ها، همان طور که از اسمش مشخص است، خارج از کامپیوتر به سیستم وصل می شوند. این کارت ها به طور معمول با پورت هاي firewire يا پورت USB بهکامپیوتر متصل مي شوند. رابط Firewire در سه نوع مدل :200 ، 400 و 800 ساخته شده ومدل 400 مي تواند انتقال اطلاعات را با سرعت 400 Mbit/s و در مدل 800 به 800 Mbit/s انتقال دهند. از رايج ترين و قديمي ترين رابط هاي انتقال اطلاعات رابط USB است که امروزه در دو مدل USB 2.0 و USB 3.0 به بازار عرضه می شود. تفاوت رابط Firewire و USB در نوع و سرعت انتقال اطلاعات است. رابط Firewire اطلاعات ديجيتال را در بسته هاي ديجيتالي مشخص، بسته بندي کرده و سپس با کد گذاري ديجيتال بسته ها را ارسال می کند و اما رابط USB انتقال اطلاعات را به صورت پردازش آنلاين انجام می دهد و ارسال می کند. قابل ذکر است که این نوع کارت ها، نصب درایو نیاز دارند.

3-    کارت هاي کپچر Stand alone : نیازی به رایانه ندارند و یک مبدل آنالوگ به دیجیتال هستند.

ورودي هاي کارت هاي کپچر

ورودی کارت های کپچر، آنالوگ (AV و Component ، Composite، Svideo،  (Stereo Audi يا ديجيتال ( Firewire يا HDMI يا HD-SDI) و يا ترکيبي از اين ورودی ها هستند. تفاوت کيفيت کارت کپچر با توجه به چيپ پردازنده و برد می باشد که همین تفاوت ها در کیفیت باعث اختلاف قیمت نیز می شود.

نرم افزار ها

نمونه ای از برنامه ها که با کارت هاي کپچر کار مي کنند عبارتند از Ulead Studio، Pinnacle Studio، Adobe Premiere، Edius، Media Express؛ Final Cut Pro و ... .کارت کپچر ها با توجه به سخت افزارشان با نرم افزارهاي ويدیويي مختلفی قابل استفاده می باشند.

شرکت هاي سازنده

شرکت های زیادی مشغول به تولید کارت کپچر هستند، بعضی از این شرکت ها عبارتند از پيناکل (Pinnacle)، اسنازي (Snazzi)، ماي جيکا (MyGica)، اويد (Avid)، هاپاج (Hauppauge)، اورمديا (Avermedia)، ايزدکپ (EZCap)، مگ ول (Magwell)، کاناپوس (Canopus)، متروکس (Matrox)، بلک مجيک ديزاين (Blackmagic Design) و ... که برند های مشهور و سرشناسی در تولید کارت کپچر هستند.

قيمت

قیمت کارت کپچر به مدل آن ها بستگی دارد. عواملی که در میزان قیمت مؤثر هستند: نام شرکت سازنده، نوع ورودی و ... است. به طور عمده قیمت کارت کپچر از 30 هزار تومان تا 2 میلیون تومان متغیر است و هرچه قیمت بالاتر باشد، نشان دهنده این است که امکانات بیش تری دارا می باشد.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از خرید اول میزان بودجه خود را بسنجید، سپس نوع مدل ( اکسترنال، اينترنال) را بررسی کنید و امکاناتی که از یک کارت کپچر انتظار دارید را بررسی کنید. امیداوریم اطلاعات لازم را برای خرید یک کارت کپچر به دست آورده باشید.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: