کابل OTG 

نمایش 1 - 6 از 6 آیتم
نمایش 1 - 6 از 6 آیتم

کابل OTG چیست؟

USB OTG یا USB On The Go به استانداردی گفته می شود که به گوشی های تلفن همراه این امکان را می دهد که به همدیگر اتصال پیدا کنند. در گذشته امکان اتصال گوشی موبایل فقط به کامپیوتر و با استفاده از یو اس بی وجود داشت اما اکنون به وسیله USB OTG این امکان به وجود آمده که بتوانیم دو گوشی موبایل را به طور مستقیم به هم وصل کنیم. البته این فقط یکی از کاربردهای OTG است و با استفاده از این وسیله می توان دستگاه خود را به وسایلی مانند ماوس، کیبورد، فلش مموری، ابزارآلات موسیقی و... متصل نمود.

آیا دستگاه اندرویدی من از OTG پشتیبانی می‌کند؟

برای فهمیدن جواب این سوال اولین کاری که می توانید انجام دهید نگاه کردن به جعبه دستگاه می باشد که در صورت پشتیبانی باید لوگوی USB OTG را داشته باشد. همچنین می توانید با سرچ کردن در گوگل بفهمید که تبلت یا موبایل مورد نظرتان این پشتیبانی را دارد یا خیر.

چگونه می‌توان از OTG استفاده کرد؟

در صورتی که مطمئن هستید که تبلت یا گوشی شما از OTG پشتیبانی می کند یک سر کابل OTG را به پورت microUSB دستگاه و سر دیگرش را به پورت USB کیبورد، فلش مموری و... متصل نمایید.

کاربردهای OTG

به کمک ویژگی USB OTG می‌توانید به سادگی یک کیبورد یا ماوس کامپیوتر را به تبلت و گوشی خود وصل کرده و از آنها استفاده کنید. به محض اینکه کابل ماوس به گوشی متصل شد، کرسر آن بر روی اسکرین نمایان خواهد شد. البته احتمال دارد بعضی از ماوس‌‌ها را مانند ماوس‌های ویژه بازی که تعداد دکمه‌های روی آنها زیاد است نتوان متصل نمود. اتصال کیبورد نیز با همین فرآیند انجام می گیرد. سپس می توانید با کیبورد رایانه در تبلت یا گوشی خودتان اقدام به تایپ نمایید.

اتصال فلش مموری

یکی از رایج ترین کاربردهای OTG مربوط به اتصال حافظه فلش به گوشی موبایل می شود. شما می توانید اطلاعات فلش مموری خود را در File Manager گوشی خود ببینید. ضمن اینکه شما امکان انتقال اطلاعات از گوشی به فلش و بالعکس نیز بدون استفاده از کامپیوتر برای شما فراهم خواهد شد.

اتصال ابزارآلات موسیقی

اپلیکیشن های آهنگسازی بسیار حرفه ای برای دستگاه های اندرویدی موجود است که موزیسین ها آنها را مورد استفاده قرار می دهند. آهنگسازان و نوازندگان این امکان را دارند که به وسیله USB OTG ابزاری مانند MIDI Keyboard و همچنین مبدل های ورودی صدا را به تبلت یا گوشی خود متصل کرده و آهنگسازی کنند. کار کردن با صفحه کوچک و لمسی گوشی در تمام بازی های چندان راحت نیست ولی با استفاده از USB OTG این امکان را خواهید داشت که یک دسته بازی کنسول را به وسیله کابل به تبلت یا گوشی خود وصل کرده و لذت زیادی از بازی ببرید.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: