کابل اچ دی ام آی HDMI 

نمایش 1 - 1 از 1 آیتم
نمایش 1 - 1 از 1 آیتم

انواع کانکتور HDMI

HDMI نوع A- استاندارد

این نوع کانکتور اورجینال بوده و با عنوان ورژن 1.0 ارائه شد. این کانکتور دارای 19 پین بوده و هر دو سیگنال صوتی و ویدیویی را انتقال می دهد. ضمنا پهنای باند این کانکتورها از قابلیت حمل SDTV, EDTV و HDTV برخوردار می باشد. ابعاد سر نر این نوع کانکتور برابر 13.9 mm × 4.45 mm و سر مادگی آن معادل14 mm × 4.55 mm می باشد. لازم به ذکر است که کانکتور نوع A با تک لینک DVI-D نیز دارای سازگاری است.

HDMI نوع B- با افزایش پین نسبت به استاندارد

ابعاد این کانکتور 21.2 mm × 4.45 می باشد و پین های آن نسبت به نوع اول بیشتر شده است. این کانکتور از 29 پین بهره برده و تا کنون در هیچ نوع محصولی به کار برده نشده است. این محصول به طور ویژه برای افزایش وضوح نمایشگرها از جمله (WQUXGA 3,840×2,400) طراحی شده است. این نوع کانکتور دارای سازگاری با لینک دوگانه DVI-D می باشد.

HDMI نوع C- مینی

این نوع کانکتور در ورژن 1.3 HDMI توسعه پیدا کرد. کاربرد کانکتور نوع C بیشتر در تجهیزات قابل حمل بوده و کوچک تر از پلاگین نوع A می باشد. اندازه این کانکتور 10.42 mm × 2.42 mm می باشد و دارای 19 پین است. کانکتور نوع C قادر است از طریق کابل تبدیل A به C به کانکتور A متصل شود.

HDMI نوع D– میکرو

آخرین عضو از نسل کانکتور های HDMI “میکرو” نام دارد که در ورژن 1.4 عرضه شده است. میکرو امکان اتصال ویدیویی HD را برای گوشی های تلفن همراه و همچنین سایر دستگاه های الکترونیکی کوچک تر فراهم کرده است. پهنای این نوع کانکتور 6.4 mm بوده و عرض رابط اصلی آن 1.3 می باشد.

HDMI نوع E-یا Automotive

کانکتور نوع E در اصل کانکتوری است که در صنعت خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم اتصال خودروها دارای یک زبانه قفل می باشد که وظیفه اصلی آن محافظت از کابل در برابر ارتعاشات و همچنین حفاظت از پوسته آن در برابر گرد و خاک و رطوبت می باشد.

استفاده از کابل hdmi اچ دی ام ای برای اتصال کامپیوتر و لپ تاپ به تلویزیون

کابل HDMI بهترین ابزار به منظور متصل کردن کامپیوتر و لپ تاپ به تلویزیون محسوب می شود. دلی این موضوع هم کیفیت بالای این نوع اتصال و همچنین انتقال توامان صدا و تصویر برمی گردد. البته این اتصال در کامپیوترهای معمولی به هیچ وجه پشتیبانی نمی شود و تنها مخصوص رایانه ‌ها و پخش کننده‌ هایی می باشد که به منظور اتصال به تلویزیون طراحی شده اند. اتصال HDMI توسط کارت‌ های گرافیکی مانند nvidia سری ۸ پشتیبانی می شود و دارای خروجی HDMI بوده و صدا را همراه تصویر به وسیله یک کابل نازک که شبیه به USB است انتقال می دهد.

مزایای استفاده از کابل hdmi نسبت به کابل های کامپوننت (component) و S-Video و...

استفاده از کابل HDMI نسبت به سایر روش هایی که به منظور انتقال تصویر و صدا استفاده می شوند بهترین حالت ممکن را ارائه می دهد. همچنین از نظر کیفیت تصاویر نیز HDMI دارای کیفیت بالاتری است زیرا اطلاعات تصویر را به صورت دیجیتال و بدون کوچکترین فشرده سازی انتقال می دهد. از لحاظ کیفیت صدا نیز کابل HDMI بهترین خروجی صدای ممکن را ارائه می دهد زیرا صدای خروجی این نوع کابل کاملا دیجیتال و باکیفیت می باشد. ضمن اینکه استفاده از تنها یک سیم در سیستم HDMI به جای استفاده از چندین کابل مختلف برای انتقال جداگانه صدا و تصویر در سایر سیستم ها باعث سهولت استفاده از این کابل محبوب شده است.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که کابل HDMI در سالیان اخیر اهمیت فوق العاده ای پیدا کرده و به ویژه در زمینه استفاده کامل از امکانات مختلف یک DVD Player یا Blu-Ray و مشاهده کیفیت واقعی آن ها استفاده از رابط HDMI بهترین گزینه ممکن است.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: