ویروس کش Anti Virus 

نمایش 1 - 5 از 5 آیتم
نمایش 1 - 5 از 5 آیتم

«کدام آنتی‌ویروس بهتر است؟» تقریبا تمام کاربران وسایل الکترونیک مختلف این سوال را از خود می پرسند. انتخاب آنتی ویروس مناسب برای بسیاری از افراد سردرگم کننده است زیرا تمامی برند‌های معتبر در زمینه تولید آنتی ویروس این ادعا را دارند که محصول آنها بهترین است اما در اینجا قصد داریم تا این موضوع را از جنبه ای کارشناسانه مورد تحلیل و بررسی قرار داده و پاسخ این سوال را بدهیم. سعی می شود تا در این مطلب تمامی ابعاد مختلف موضوع را پوشش داده و از قدرت شناسایی و همچنین نابودی خطرات امنیتی گرفته تا نحوه پشتیبانی در ایران و قیمت موضوع را بررسی کنیم. در این بررسی 10 آنتی‌ویروس محبوب و پرکاربرد را بر اساس میزان استفاده کاربران ایرانی انتخاب کرده ایم و قصد ارزیابی آنها را داریم. در نهایت بهترین‌ آنتی ویروس ها را در قالب یک جدول معرفی خواهیم کرد. دقت داشته باشید که نحوه قرارگیری برند‌ها در جدول دلیلی بر برتر بودن این آنتی ویروس‌ها نیست.

به منظور تهیه بنچمارک ‌‌های آنتی ویروس ‌ها در شرایط گوناگون از منابع ارزشمندی همانند av-comparatives استفاده و علاوه بر این تقریبا تمامی آنها را نیز در زومیت آزمایش کرده ایم.

راهنمای جدول:

  • +A: به معنی «عالی است».
  • A: به معنی «خوب» است.
  • B: به معنی «متوسط» است.
  • C: به معنی «ضعیف» است.

در ابتدا برخی تعاریف را ارائه می کنیم که در ادامه مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

نرخ کشف ویروس: نرخ کشف آنتی ویروس به قدرت آنتی ‌ویروس در شناسایی و تشخیص ویروس و همچنین فایل‌های مخرب از میان تعداد زیادی فایل آلوده اشاره دارد. هر چه میزان امتیاز آنتی‌ویروس در این زمینه بیشتر باشد احتمال اینکه خطری برای رایانه، موبایل و تبلت ایجاد شود کمتر خواهد بود.

استفاده از منابع سیستم: یکی از مشکلاتی که همواره کاربران رایانه با آن رو به رو بوده اند کاهش قابل توجه سرعت کامپیوتر پس از نصب آنتی ‌ویروس می باشد. به همین علت این مولفه اساسی را به ارزیابی خود اضافه کرده ایم تا میزان استفاده آنتی ویروس از منابع سیستم مانند حافظه رم و پردازنده مشخص شود.

نمایندگی در ایران: یکی از مهم ترین موارد در انتخاب و خرید آنتی‌ویروس مربوط به پشتیبانی می شود. در صورتی که مشکلی برای آنتی ویروس به وجود بیاید چه باید کرد؟ آیا آنتی ویروسی که از آن استفاده می‌کنید از نمایندگی معتبر در ایران برخوردار می باشد؟ بنابراین وجود نمایندگی معتبر موضوعی مهم و بسیار کاربردی در انتخاب آنتی ‌ویروس محسوب می شود.

امتیاز در AV-Comparatives: این امتیاز به وبسایت AV-Comparatives مربوط می شود که به عنوان مرجعی برای مقایسه و همچنین امتیازدهی به آنتی ‌ویروس‌ها شناخته شده است. در این امتیازدهی +Advanced به معنی بسیار عالی، Advanced به معنی خوب و همچنین قابل قبول و Standard نیز به معنی متوسط می‌باشد.

نسخه موبایل و تبلت: امروزه بسیاری از افراد ضمن استفاده از رایانه ‌های رومیزی و لپ‌تاپ از گوشی ‌های تلفن هوشمند و همچنین تبلت‌ها استفاده می‌کنند. این دستگاه ها نیز از سیستم های ‌عاملی بهره می گیرند که بسیار محبوب هستند. بنابراین باید آنتی‌ویروسی را انتخاب کرد که علاوه بر کامپیوتر و لپ‌تاپ قادر باشد امنیت تبلت و گوشی را نیز تامین نماید. در این ستون WinPhone به معنی Windows Phone بوده و BB RIM به معنای BlackBerry RIM یا همان سیستم عامل محبوب بلک‌ بری است.

نسخه موبایل و تبلت

امتیاز در AV-Comparative

پشتیبانی از Linux و Mac OSX

قیمت

نمایندگی در ایران

استفاده از منابع سیستم

نرخ کشف ویروس

نام برند

Android, Winphone

Advanced

خیر

75.000

دارد

+A

C

Eset Smart Security 6

Android

+Advanced

فقط Mac OSX

48.000

دارد

C

+A

Bitdefender Internet Security 2013

Android, WinPhone, BB RIM

+Advanced

بله

129.300

دارد

+A

A

Kaspersky Internet Security 2013

Android, BB RIM

Standard

خیر

تحریم

ندارد

C

B

McAfee Total Protection 2013

iOS, Android

Standard

فقط Mac OSX

تحریم

ندارد

C

C

Norton AntiVirus 2013

Android

Advanced

فقط Mac OSX

35.000

دارد

A

+A

Avira Antivirus 2013

ندارد

Advanced

فقط Mac OSX

تحریم

ندارد

B

C

Avast AntiVirus 2013

Android

Advanced

فقط Linux

تحریم

ندارد

C

B

AVG AntiVirus 2013

ندارد

Advanced

بله

70.000

دارد

B

A

Panda Internet Security 2013

ندارد

نامعلوم

خیر

رایگان

ندارد

A

C

Microsoft Security Essentials

 

ویژگی‌های یک نرم‌افزار ضد ویروس مناسب

همانطور که برای هر نوع کالایی اعم از نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آزمون‌هایی در نظر گرفته شده تا شایستگی و کیفیت آن کالا را تعیین کند چنین آزمون هایی برای یک نرم ‌افزار آنتی ویروس هم در نظر گرفته شده است. یکی از معروف ترین این آزمون‌ها که به نام آزمون DURCH شناخته می‌شود از جمله معروف ترین آزمون هایی است که در مورد یک نرم افزار آنتی ویروس اجرا می شود. یک نرم‌افزار آنتی ویروس مناسب باید بتواند آزمون های زیر را بگذراند:

1. آزمون درخواست (Demand): آنتی ویروس باید بتواند زمانی که کاربر قصد دارد به یکصفحه اینترنتی، پرونده و یا یک رایانامه دسترسی پیدا کند آن را بررسی نماید.

2. آزمون به‌روزرسانی (Update): این آزمون به این معنی است که نرم‌افزار باید قادر باشد در بازه‌های زمانی معین بانک ‌اطلاعاتی خود را که شامل امضای ویروس‌ها می باشد به روز نماید.

3. آزمون واکنش (Respond): نرم افزار آنتی ویروس باید بتواند تمامی رفتارهای منطقی مورد نیاز را در برخورد با یک ویروس نشان دهد. همچنین باید پرونده‌ های آلوده را دوباره‌سازی کرده و تمیز نماید و یا اینکه آن را حذف کند.

4. آزمون وارسی (Check): آنتی ویروس باید قادر باشد تمامی فایل هایی که از انواع مختلف بوده و می‌توانند محلی برای پنهان شدن ویروس ها باشند را کنترل نماید.

5. آزمون اکتشاف (Heuristics): بدین معنا که نرم افزار باید بتواند احتمال و خطر وجود ویروس را حتی با عدم وجود الگوی همه ویروس ها تشخیص دهد. چنین چیزی نیازمند هوشمند بودن نسبی نرم‌افزار و همچنین استفاده از روش های اکتشافی توسط آنتی ویروس می باشد.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: