نرم افزار حسابداری 

نمایش 1 - 2 از 2 آیتم
نمایش 1 - 2 از 2 آیتم

در گذشته کار نگهداری حساب‌ها و اسناد مالی كسب و كارها و شرکت ها به شکل دستی انجام می گرفت. انجام این کارها به صورت دستی از یک سو موجب صرف وقت زیاد بود و از سوی دیگر امکان خطا و اشتباهات را بالا می برد. در دنیای امروز دیگر روش دستی حسابداری منسوخ شده و نرم افزارهای حسابداری جایگزین روش قبلی شده اند. اتوماتیك شدن ثبت‌های مالی به وسیله نرم افزارهای حسابداری موجب صرفه‌جویی در وقت و همچنین جلوگیری از بروز بسیاری از اشتباهات در امور مالی شده است. خرید نرم افزار حسابداری برای یک کسب و کار بستگی به حجم کارها و امور مالی آن کسب و کار دارد. ضمن اینکه نوع كار یك شركت نیز در تعیین نرم افزار متناسب با آن شرکت نقش دارد. به عنوان مثال نوع کار یک شرکت می تواند تجاری، خدماتی و یا تولیدی باشد که متناسب با هر کدام از این امور باید نوع خاصی از نرم افزارهای حسابداری و مالی برای آن شرکت تهیه شود. پیشرفت فناوری در این حوزه به اندازه ای بوده است که حتی کاربرانی را که هیچ سررشته ای از علم حسابداری ندراند قادر ساخته تا با استفاده از نرم افزارهای حسابداری بتوانند امور مالی خود را ثبت و مدیریت کنند.

یك نرم افزار حسابداری خوب باید دارای چه امكاناتی ‌باشد؟ تهیه نرم افزار حسابداری باید بر اساس یک سری معیارها و فاکتورها انجام بگیرد. به عنوان مثال امكانات نرم افزار و تنوع زیرسیستم‌های آن، سهولت کار با نرم افزار، قیمت مناسب، خدمات پس از فروش و مواردی از این دست جزو مهم ترین فاکتورها در خرید نرم افزار حسابداری می باشند. در ادامه قصد داریم چندین نکته مهم را در ارتباط با تهیه نرم افزار حسابداری مناسب ذکر کنیم.

1- هر نرم افزار حسابداری از امكانات و زیرسیستم ‌های خاص خود برخوردار می ‌باشد. نرم افزار حسابداری مالی،خرید و فروش، انبارداری، ، بانک، چک، خزانه‌داری، حقوق و دستمزد،دبیرخانه و اتوماسیون اداری، مدیریت ارتباط با مشتری و ... نمونه هایی از این زیرسیستم ها می باشند. بنابراین در ابتدا مهم است که بدانید برای کارتان به کدام یک از این نوع زیرسیستم ها احتیاج دارید و امکانات هر یک از این زیرسیستم ها باید شامل چه مواردی باشد. به عنوان مثال نرم افزار حسابداری مالی به منظور ثبت اسناد حسابداری و همچنین دفترنویسی مالیاتی و گزارش تراز مالی مناسب است. همچنین نرم افزار انبار برای ثبت رسید از یک سو و حواله ورود و خروج كالا از انبار از سوی دیگر کاربرد دارد. نرم افزارخرید و فروش برای محاسبه قیمت تمام شده و همچنین ثبت فاكتورهای مربوط به خرید و فروش مناسب است. نرم افزار حقوق و دستمزد وظیفه ثبت كاركرد کارکنان و قرارداد و مشخصات آنها و همچنین صدور فیش حقوقی را بر عهده دارد. نرم افزار خزانه داری نیز به منظور ثبت چك ها و همچنین ورود و خروج پول به صندوق استفاده می شود. بنابراین متوجه می شویم که مشخص کردن موارد مورد نیاز و همچنین آشنایی با کاربردهای هر نرم افزار تا چه اندازه در انتخاب و خرید آن نرم افزار اهمیت دارد.

2- با در نظر گرفتن زیرسیستم‌ها و امكاناتی كه توضیح داده شد ممکن است برای هر نوع كسب و كاری یک نرم افزار خاصی طراحی و عرضه شده باشد. به عنوان مثال برای صرافی‌ها نرم افزار خاص صرافی و یا برای شرکت های پخش مواد آرایشی و بهداشتی یا غذایی یک نرم افزار پخش مویرگی طراحی شده است. بنابراین اگر کسب و کار شما هم در صنف خاصی قرار می گیرد بهتر است که در ابتدا نسبت به شناسایی نرم افزارهای مربوط به آن حوزه اقدام نمایید.

3- قبل از اینکه اقدام به خرید نرم ‌افزار مورد نظرتان کنید حتما با افراد دیگر مشورت نمایید. مثلا می توانید از همكاران خود بپرسید كه چه نوع نرم‌افزاری را مورد استفاده قرار می دهند و اینکه میزان رضایت آنها از نرم افزار به چه میزان می باشد. همچنین این امکان را دارید که یک لیست از مشتریان شركت های نرم‌افزاری به دست بیاورید و با برخی از آنها تماس بگیرید تا نظر آنها را در مورد نرم افزار آن شرکت بدانید. به جای سعی کردن برای یافتن یک نرم افزار حسابداری بی نقص بهتر است تلاش کنید که نرم افزاری کاملا متناسب با کسب و کار و امورات خود را پیدا کنید.

4- اگر شما مسئول یک شرکت هستید حتما پیش از خرید نرم افزار حسابداری با کارکنان بخش حسابداری شرکت مشورت کرده و انتظاراتی که آنها از نرم افزار دارند را بشناسید. انجام این کار بدین جهت است که حتی اگر شما گران ترین و کامل ترین نرم افزار حسابداری موجود را نیز تهیه کنید در صورتی که این نرم افزار با سبک کاری و انتظارات حسابداران و فروشندگان شما مطابقت نداشته باشد نتیجه مطلوبی را در پی نخواهد داشت.

5- حتما در مورد قابلیت به روزرسانی نرم افزار، افزودن امكانات جدید به آن و همچنین كاستومایز شدن آن تحقیق کنید. با توجه به پیشرفت روز افزون كسب و كارها و همچنین تغییر و اضافه شدن قوانین مربوط به بیمه و مالیات در گذر زمان بهتر است که نرم‌افزار مالی مد نظر شما قادر باشد که امكانات جدیدی را به منظور پیاده‌سازی این قوانین و روش ها در اختیار کاربر قرار دهد.

چرا به یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی نیاز دارید؟

برای اینکه بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی موجود را انتخاب و خریداری نمایید در وهله اول باید مشخص کنید که دلیل و نیاز اصلی شما در مورد خرید نرم افزار حسابداری فروشگاهی چیست. با وجود اینکه هنوز هم برخی هستند که از روش های سنتی برای حسابداری کسب و کار خود استفاده می کنند اما استفاده از نرم افزارهای حسابداری کار را بسیار راحت تر کرده است.

به طور کلی مهم ترین معیاری که برای انتخاب و خرید نرم افزار حسابداری فروشگاهی باید در نظر داشته باشید در یک سوال خلاصه می شود؛ کسب و کار شما کدام نیازهای خود را به وسیله یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی برطرف خواهد کرد؟

نرم افزار حسابداری فروشگاهی در واقع به مجموعه ای از تکنیک ها و قابلیت های مالی گفته می شود که به منظور کمک کردن به مدیریت مالی کسب و کارهای مختلف ارائه شده است. ساده بودن نرم افزار حسابداری فروشگاهی و کاربری آسان به همراه کاهش زمان انجام عملیات حسابداری و مالی از جمله مهم ترین نیازهایی است که صاحبان کسب و کار مطرح کرده اند. به طور کلی می توان گفت که بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی نرم افزاری است که قادر باشد نیازهای یک کسب و کار را تامین کرده و در نهایت یک دید کلی از شرایط کسب و کار به صاحبان آن بدهد.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: