کرم ضد آفتاب 

در هر صفحه
نمایش 1 - 12 از 15 آیتم
نمایش 1 - 12 از 15 آیتم

یک ضدآفتاب باکیفیت باید قابلیت این را داشته باشد که هر دو نوع اشعه فرابنفش یعنی نوع آ و بی را بلاک نماید و درعین حال از لحاظ زیبایی ظاهری نیز قابل قبول باشد.از دیگر خصوصیات یک ضدآفتاب مناسب می توان به دوام اثر و همچنین مقاومت آن در مقابل تعریق و آب اشاره داشت. جهت دست یابی به این اهداف، کمپانی های سازنده ضدآفتاب به طور معمول از ترکیبی از مواد مختلف استفاده می نمایند. این مواد را می توان به دو گروه دسته بندی نمود: ضدآفتاب های فیزیکی که از طریق منعکس نمودن و پخش اشعه فرابنفش عمل می کنند و ضدآفتاب های شیمیایی که کار جذب اشعه فرابنفش را انجام می دهند.

ضدآفتاب های فیزیکی همچون دی اکسید تیتانیوم یا اکسید روی در صورتی که ذرات درشتی داشته یا درصدشان بال باشد، رنگ سفیدی به وجود می آورند که از لحاظ ظاهری چندان قابل پذیرش نمی باشد. هر کدام از ضدآفتاب های شیمیایی توانایی جذب قسمتی از اشعه فرابنفش را دارای می باشند. البته این ضدآفتاب ها گاها موجب التهاب پوست نیز می گردند. بهتر است در زنان باردار یا کودکان از ضدآفتاب های فیزیکی استفاده گردد.

اس پی اف یا «عامل حفاظتی در برابر نور خورشید» ، مقیاسی می باشد که به منظور ارزیابی میزان حفاظت در مقابل اشعه فرابنفش نوع «بی» و همچنین خطر آفتاب سوختگی مطرح شد. باید دقت داشت که روش برآورد «اس پی اف» در تمامی کشورها و شرکت های تولید کننده به یک اندازه نیست و همین موضوع مشکلاتی را در انجام مقایسه ایجاد می کند.ضمن اینکه این مقیاس با این پیش فرض محاسبه شده است که مصرف کننده مقدار مورد نیاز ( 2 میلی گرم در برابر هر یک سانتی مترمربع ) از ضدآفتاب را مصرف کرده باشد اما در واقع، اکثر مصرف کنندگان حدودا نصف مقداری را که مورد نیاز است را مصرف می نمایند. احتمالا به همین دلیل است که خیلی از پزشکان «اس پی اف» 25 یا 30 را برای کشورمان پیشنهاد می کنند چون هم خورشید مداوم و شدیدی داریم و هم احتمال اینکه افراد ضدآفتاب را به اندازه لازم مصرف نکنند بالاست.

فراموش نکنید که رابطه میان عدد «اس پی اف» و میزان محافظت در مقابل نور خورشید، همیشه خطی نیست بلکه از «اس پی اف» 25 یا 30 به بالا، با بیشتر شدن عدد مربوطه ، میزان محافظت به همان مقدار بالا نخواهد رفت. نکته بعدی در انتخاب ضدآفتاب این است که برای هر نوع پوستی شامل چرب، نرمال یا خشک باید ضدآفتاب متناسب با آن را تهیه و استفاده نمود. در رابطه با پوست های چرب که خیلی جوش می زنند می بایست از ضدآفتاب های بدون چربی استفاده کرد. در رابطه با پوست های خشک ضدآفتاب هایی که مرطوب کننده بیشتری دارند مناسب می باشند.

نحوه استفاده از ضدآفتاب:

ضدآفتاب را «سخاوتمندانه» روی پوست خود بمالید.

ضدآفتاب می بایست در حدود 15 دقیقه الی نیم ساعت پیش از خارج شدن از خانه روی پوست مالیده شده و سپس حدودا هر دو ساعت یک بار تجدید گردد چون بعد از این مدت تاثیرش تا اندازه زیادی کاهش پیدا می کند. آکادمی درماتولوژی امریکا ادعا می کند خطر آفتاب سوختگی در افرادی که هر دو ساعت و نیم یکبار ضدآفتاب خود را تجدید می کنند 5 برابر افرادی است که هر دو ساعت یکبار ضد آفتاب خود را تجدید می کنند. این آکادمی «اس پی اف» حداقل 15 را برای عموم مردم پیشنهاد می کند.هر چه«اس پی اف» بیشتر باشد، دوام اثر ضدآفتاب بالاتر می رود.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: