سوهان قم 

نمایش 1 - 3 از 3 آیتم
نمایش 1 - 3 از 3 آیتم

ویژگی های سوهان مرغوب چیست؟

مرغوبیت مواد اولیه تاثیر اساسی در کیفیت نهایی سوهان دارد. به عنوان مثال نوع روغنی که در تولید سوهان استفاده می‌شود، اهمیت زیادی دارد. میزان مواد ونوع کره حیوانی که در پخت استفاده می شود نیز مهم است.طعم سوهان نامرغوب طوری است که مشتری با چشیدن مقداری از سوهان می فهمد که سوهان مرغوب نبوده و مواد اولیه آن بی کیفیت است. سوهانی مرغوب است که به دندان نچسبیده و سفت نباشد. سوهان‌های نامرغوب تازه نبوده و طعم ناخوشایندی دارند.

تشخیص سوهان تقلبی از نوع مرغوب

این کار تنها با انجام آزمایش ممکن است. در سوهان‌های تقلبی به جای زعفراناز رنگ‌های صنعتی استفاده می شود و مواد غذایی بدون هیچ ارزش غذایی جایگزین موادی مثل بادام و پسته می‌گردد. از لحاظ ظاهری و طعم اختلاف زیادی بین سوهان تقلبی و اصیل وجود ندارد. شیوه پخت با دستگاه‌های ویژه تهیه سوهان هم در کیفیت ظاهری و طعم آن حائز اهمیت می باشد. در تولید بعضی سوهان‌ها از روغن‌های نباتی استفاده می شود که کیفیت آن را پایین می آورد.

این ماده غذایی چه خاصیتی دارد؟

خواص اصلی سوهان مربوط به جوانه گندم آن می باشد. این ماده غذایی دارای خاصیتی انرژی بخش است.پاکیزگی محیط کار، کیفیت مواد اولیه، عملکرد دستگاه‌های ساخت سوهان از جمله عواملی است که موجب می گردد تا این ماده غذایی تاییدیه های لازم را بگیرد.

انواع سوهان

سوهان در انواع مختلفی همچون سوهان کنجدی، سوهان عسلی، سوهان حلوایی، سوهان گزی، سوهان بادامی، سوهان لقمه، سوهان پشمکی، سوهان کره‌ای، دسر سوهان و ... در بازار وجود دارد.

ارزش غذایی سوهان

جوانه گندم منشا اصلی خاصیت سوهان است. رنگ قهوه‌ای روشن و عطر و طعم سوهان از مواردی محسوب می شود که بیانگر کیفیت آن بوده و این ها بستگی به کیفیت مواد اولیه آن دارد. خاصیت اصلی سوهان مربوط به جوانه گندم آن بوده و به همین دلیل است که پروتئین زیادی داشته و منبعی از ویتامینها و مواد معدنی به خصوص ویتامین‌های گروه B و E آرام‌بخش اعصاب و روان است. جوانه گندمی که در این ماده غذایی وجود دارد به علت برخورداری از قندهای طبیعی موجب ذخیره‌سازی انرژی در ماهیچه‌ها و همچنین بهبود عملکرد عضلانی شده و از خستگی و بی‌حالی جلوگیری می کند.

تست های شیمیایی و میکروبی برای ارائه نشان استاندارد به واحدهای سوهانی انجام می گیرد که در تست های شیمیایی اندازه‌گیری فلزات، درصد چربی، تشخیص رنگ، قند و پسته انجام می شود.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: