طب سنتی 

در هر صفحه
نمایش 1 - 12 از 302 آیتم
نمایش 1 - 12 از 302 آیتم

سازمان بهداشت جهانی (WHO)طب سنتی را این گونه تعریف می کند: "مجموع مهارت ها، دانش و شیوه های مبتنی بر باورها، نظریه ها و تجربیات بومی که در فرهنگ های گوناگون به منظور حفظ سلامتی که شامل پیشگیری، تشخیص، بهبود یا درمان بیماری های روانی و جسمی استفاده می شود."

مزیت های طب سنتی

الف. شيوه ي دفع کنندگي نه رفع کنندگي:

روش درماني طب سنتي، روش دفع کنندگي می باشد. این دقیقا بر خلاف پزشکی نوین می باشد که به طور معمول روش درماني رفع کنندگي دارد. اصول طب سنتي از بیمار شدن جلوگیری می کند در حالي که اصول پزشکی نوین بيشتر به درمان بیماری واقع شده می پردازد.

ب. درمان علت ها نه معلول ها:

پزشکی نوین بيشتر به معلول ها می پردازد در حالی که طب سنتي به درمان علت ها توجه دارد. طب سنتي درمان مریضی را به تعديل درون شخص حواله مي دهد، اما پزشکی نوین بيشتر به درمان بیماری حادث شده می پردازد.

ج. شيوه ي درماني اقليمي نه جهاني:

روش درماني طب سنتي جزئی و اقلیمی می باشد برخلاف پزشکی نوین که نسخه ها و داروهای آن عمومي و جهان شمول است.

د. داروهاي گياهي نه شيميايي:

به دلیل اینکه داروهاي طب سنتي بیشتر گياهي و طبيعي می باشد، حتي اگر پزشک نتواند درد و بيماري را درست تشخیص دهد، مصرف آن داروها ضرری نداشته و مشکل بیشتری براي بيمار ايجاد نمي کند.ولی در پزشکی نوین که اغلب داروهاي آن شيميايي است، در صورت تشخيص نادرست بيماري، استفاده کردن از دارو مشکلات بيمار را بیشتر خواهد کرد .به همين دلیل است که بسياري از مردم از پزشکی نوین نااميد شده و به سمت طب سنتي رفته اند.

در جواب آن دسته از اشخاصی که طب سنتی را مردود دانسته و حتی آن را مسخره می کنند و می گویند که این طب نمی تواند بیماری ها را درمان کند باید گفت که:

اولاً اگر این طب قادر نیست مریضی ها را درمان کند، پس چطور افرادی نظیر ابوعلی سینا، به عنوان مشهورترین پزشکان دنیا شناخته شده اند. آیا این افراد در همه سال هایی که طبابت می کردند، بیماران را درمان نمی کردند و به طبیبان حاذق معروف می شدند؟

در صورتی که طب سنتی ایرانی، نمی توانست بیماران را درمان نماید چطور از بین کلیه منابع علمی دنیای قدیم، کتاب قانون ابوعلی سینا به مدت 700 سال در مدارس و دانشکده های پزشکی اروپا تدریس می شده است؟

ثانیاً بسیار مشاهده شده که افراد زیادی در دوران حاضر با نسخه های طب سنتی درمان شده اند.

ثالثاً امروزه شاهد هستیم که در جهان مدرن هم به اعتبار بعضی از آموزه های طب قدیم پی برده اند و پزشکی نوین نیز آن را مورد تأیید قرار داده است. در المپیک ریو شاهد استفاده وسیع ورزشکاران آمریکایی و اروپایی از بادکش به منظور بهبود عملکرد بدن بودیم. البته طب سنتی در همه موارد موثر نیست که این موضوع به محدودیت های طب سنتی و همچنین لزوم تشخیص صحیح برمی گردد.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: