ژل مو 

نمایش 1 - 4 از 4 آیتم
نمایش 1 - 4 از 4 آیتم

ژل موی سر از جمله محصولات آرایشی پراستفاده و معروف محسوب می شود. پیش از اینکه این محصول تولید شود جهت حالت دادن موها از فرآورده‌های طبیعی نظیر روغن بادام تلخ یا کتیرا و همچنین از پارافین استفاده می‌شد. امروزهاین ژل‌ها در انواع گوناگون و با قدرت های حالت‌ دهندگی مختلف تولید و عرضه می‌شوند. انواع معمولی و ملایم جهت خواباندن یا نرم کردن موها استفاده می شوند. اما انواع قوی تر این ژل ها به خصوص جهت ایجاد کردن فرم های هندسی جدید که ایجادشان در گذشته ممکن نبود استفاده می‌شوند. در این رابطه می‌توان به مدل موی رایج در خرده فرهنگ هواداران موزیک پانک-راک در دهۀ هشتاد میلادی اشاره داشت.

نحوه استفاده

اگر میخواهید موهایتان در هنگام ژل زدن دچار ریزش نشود تنها راهش این است که ژل به هیچ عنوان با سطح پوست سرتان برخورد نکند. برای این کار میتوانید ژل را به کف هر دو دست خود مالیده سپس سر خود را رو به پایین خم کرده و موهایتان را با طوری با دست ژل بزنید و به سمت پایین بکشید که ژل مورد استفاده کوچکترین برخوردی با پوست سرتان نداشته باشد. هر چه جنس موی سر شما خشك‌تر باشد، بیشتر به حالت‌دهنده نیاز خواهد داشت؛ به گونه ای کهاز حالت‌‌دهنده ‌هایی با نفوذ ‌عمقی برای موهای خیلی خشك و آسیب ‌دیده ‌استفاده می‌شود.

ژل‌ها از جملهشايع‌ترين مواد حالت‌دهنده مو محسوب می شوند كه به دو گروهژل‌های روغني و ژل های پليمري تقسيم‌بندي مي‌شوند.ژل‌های روغنی یا میکرو ژل‌ها به شکل امولسیون‌هاي شفاف روغن در آب تولید و عرضه مي‌شوند ( قطره های روغن به قدری کوچک هستند که امولسیون شفاف به نظر مي ‌رسد). اين نوع ژل‌ها بيشتر به منظور گره گشایی از مودر زمان شانه یا برس کردن و ایجاد درخشندگی استفاده مي‌شوند. این در حالیست که ژل‌های پلیمری یا ژل‌های حقیقی مخلوطی از آب، یک پلیمر تثبیت‌کننده ویک عامل ژل‌کننده با وزن مولكولي بالا می باشند. هنگامی که این مواد بر روی مو قرار بگیرند، رشته‌های مو با مخلوط پلیمر و آب پوشانده خواهند شد. در مرحله بعد، آب از روی مو بخار شده و در نتیجه لایه ای نازک از پلیمر روی آن را خواهد پوشاند. پلیمر مذکور می بایست پوششی شفاف، سبک و قابل انعطاف روی مو ایجاد نماید و درخشندگی ویژه ای به آن ببخشد. ضمنا آنکه باید الکتریسيته ساکن و گره های مو تا اندازه ای کاهش پیدا کند.هر اندازه که مقدار ماده مصرف شده پایین تر باشد، به همان اندازه موها شل‌تر خواهند ایستاد. اما مصرف بیش از اندازه ژل نیز باعث كدر شدن موها می گردد، به گونه ای که این مواد همچون شوره یا دانه‌های برف بر روی موها تجمع می کنند.ژل‌ها برای مدل‌هایی به کار می روند كه نیاز به انعطاف‌ناپذیری و قوام مو دارند.اکثر تولیدكنندگان برای موهایی كه به سختی حالت می‌گیرند و همچنین موهای معمولی فرمول‌های خاص و جداگانه ای دارند.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: