کرم و نرم کننده لب 

نمایش 1 - 2 از 2 آیتم
نمایش 1 - 2 از 2 آیتم

بالم لب و نرم کننده مخصوص لب، نوعی پماد موضعی می باشد که به منظور نرم و مرطوب کردن لب‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است بالم‌های موجود در بازار مواد تحریک کننده داشته باشند که موجب تشدید خشکی و حتی التهاب در پوست لب شود، ولی تعداد زیادی از آن‌ها نیز کیفیت مناسبی داشته و می‌توان به آن‌ها اعتماد نمود. 

بالم لب یک نوع پماد یا بوم می باشد که موادی با خاصیت مرطوب کنندگی و نرم کنندگی دارد و با نفوذ کردن در پوست لب، از ترک خوردگی و خشکی آن ممانعت می‌کند. اگر شما هم به مشکل خشکی لب مبتلا هستید، پیشنهاد می کنیم که از یک بالم لب خانگی و یا یک بالم لب داروخانه‌ای معتبر استفاده نمایید.

ویژگی های بالم لب مناسب چیست؟

  1. بالم لب باید انواع ویتامین‌ها را جهت تغذیه پوست لب داشته باشد.
  2. دارای SPF به منظور محافظت در مقابل نور خورشید باشد.
  3. دارای آنتی اکسیدان به منظور ترمیم بافت آسیب دیده لب باشد.
  4. طبیعی و عاری از هرگونه اسانس تحریک کننده باشد.

 بالم لب از طریق از بین بردن پوست های مرده سطح پوست می تواند تکمیل کننده آرایش لب ها باشد. پس از استفاده از بالم لب می توان از رژ لباستفاده نمود. دقت کنید که گاها علت خشکی لب ها،  استفاده کردن از رژ لب های غیر استاندارد و بی کیفیت می باشد.

نحوه خرید بالم لب

لب نیز همانند دیگر قسمت های بدن ممکن است در معرض آسیب خورشید و کم آب شدن قرار بگیرد، به خصوص هنگامی که به صورت طولانی مدت در معرض نور خورشید قرار بگیرد. با وجود اینکه در بسیاری از مراکز فروش محصولات زیبایی و همچنین داروخانه ها، محصولات زیادی  برای لب وجود دارد، اما  تعداد زیادی از آنها فاقد خاصیت نرم کنندگی یا SPF می باشند.در موقع انتخاب یک بالم لب حاوی اکسید روی و ضد آفتاب، باید به برخی نکات توجه کنید که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

1- بالم لب هایی را بخریدکه SPF 15 یا بیشتر داشته باشد. این خصوصیت موجب می گردد از لب هایتان در برابر آثار مخرب نور آفتاب محافظت شود. محصولاتی که در مقابل اشعه های UVA و UVB از لب های شما محافظت کنند، مناسب ترند.

2- بهتر است بالم لب شما حاوی اکسید روی باشد، زیرا این ماده، عاملی موضعی می باشد که یک محافظ فیزیکی در مقابل اشعه های مضر آفتاب ایجاد می کند. ممکن است اکسید روی لایه ای سفید روی لب به جا بگذارد. برای کمتر کردن این اثر، باید مقدار کمی از آن را استفاده کرده و آن را به خوبی روی لب خود پخش نمایید.

۳- اگر تجربه حساسیت شیمیایی به این نوع محصولات که دارای مواد شیمیایی و یا عطر و رایحه می باشند را دارید، بالم لب هایی را بخرید که دارای این مواد نباشند.

۴- در مراکز فروش محصولات آرایشی یا داروخانه ها در پی بالم لب هایی باشید که حاوی اکسید روی و ضد آفتاب باشند. مواد تشکیل دهنده آن را به دقت مطالعه کرده و اطمینان حاصل کنید که اکسید روی نیز از جمله مواد اصلی تشکیل دهنده آن می باشد.

۵- در صورت مواجه شدن با هر گونه تورم، خارش، التهاب پوستی و یا تنگی نفس مصرف را قطع نمایید؛ زیرا ممکن است این موارد نشانه واکنش های آلرژیک باشد. می توانید سوالات خود را در این رابطه از پزشک متخصص بپرسید.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: