مانیتور 

نمایش 1 - 4 از 4 آیتم
نمایش 1 - 4 از 4 آیتم

قبل از خرید مانیتور کامپیوتر، باید:

۱: نیازتان را بشناسید

سؤال های زیادی است که باید برای آن ها پاسخ پیدا کنید، همیشه به این نکته توجه داشته باشید که قبل از هر خریدی باید اول نیاز خود را بشناسید. اول از خود بپرسید که مانیتور را برای چه کاری لازم دارید و کدام نیاز شما را رفع خواهد کرد؟

آیا باز شدن یک پنجره رو به دنیای وب، برای شما کافی خواهد بود؟ ویژگی ارگونومیک چقدر برای شما قابل اهمیت است؟ OSD(تنظیمات روی صفحه‌) چقدر اهمیت دارد؟ می‌خواهید این تنظیمات تا چه حد باشند؟ به دنبال چه اندازه‌ و ابعادی هستید؟ از نظر اتصالات، چه پورت هایی می‌خواهید داشته باشد؟

۲: به گارانتی و پشتیبانی توجه کنید

حتماً برای کالایی که می خرید توجه کنید که یک ضمانت نامه و پشتیبان خوب، داشته باشد. ممکن است دستگاهی که می خرید قبل از استفاده و یا بعد از یک مدت کوتاهی در حین استفاده، دچار مشکل شود. ممکن است یک مانیتور مانند دیگر وسایل نیاز به ضمانت نداشته باشد، اما احتمال به وجود آمدن مشکل همیشه هست. پس از این که مانیتور خریداری شده را راه اندازی کردید، وسایلی که درون جعبه هست را نگه داری کنید تا از کارکرد درست دستگاه مطمئن شوید.

۳: مهم ترین مسأله، کارایی است.

به دلیل اینکه با مهم ترین عضو بدن، صفحه مانیتور را مشاهده می کنید و به دلیل اینکه حساس ترین عضو می باشد، پس به نظر می آید که باید به این عضو اعتماد کنید و پیش از خرید، دستگاه را امتحان کنید، یک مثل هست که می گوید: شنیدن کی بود مانند دیدن؟

 

اندازه صفحه نمایش

ابعاد ۱۷ تا ۲۰ اینچ: اکثر مانیتور های 17 اینچی، ابعاد ۴:۳ دارند که مورد نیاز بیشتر افراد نمی باشد. مانیتور های 19 اینچی دارای ابعاد۱۶:۱۰ می باشند اما رزولوشن آن ها از ۷۶۸×۱۳۶۶ پیکسل بالاتر نیستند، اما مانیتورهای ۲۰ اینچی‌ها ابعاد ۱۶:۹ و رزولوشن ۹۰۰×۱۶۰۰ پیکسل دارند، با این که دارای بهترین کیفیت نیستند اما مناسب برای پخش ویدئوهای اچ دی هستند.

۲۱.۵ تا ۲۳ اینچ:

مانیتورهایی ۲۱.۵ تا ۲۲ اینچ، ابعاد 508×394×206میلی‌متر با رزولوشن ۱۰۸۰×۱۹۲۰ پیکسل در بازار عرضه می‌شوند. در این مانیتورها پورت های مثل HDMI و DisplayPort تعبیه شده اند.

۲۴ اینچ:

مانیتورهای 24 اینچ : دارای ابعاد 547×418×206 میلی‌متر، این مدل مانیتور تنها مدل‌هایی هستند که در هر دو رزولوشن ۱۰۸۰×۱۹۲۰ پیکسل و ۱۲۰۰×۱۹۲۰ در بازار عرضه شده اند. بهترین‌های این گروه مجهز به فن آوری IPS (زاویه دید بسیار بالا) نیز می باشند.

۲۷ تا ۳۰ اینچ:

مانیتورهای ۲۷ اینچی با رزولوشن‌های ۱۰۸۰×۱۹۲۰ پیکسل و ۱۴۴۰×۲۵۶۰ پیکسل عرضه می‌شوند و گران‌ترین آن مدل مانیتور هستند.

توصیه های زیر برای شما، به دنبال آنچه که می خواهید.

زاویه دید

هنگامی که به دنبال خرید مانیتور هستید، مانیتور انتخابی را از زوایای گوناگون نگاه کنید و تغیر رنگ ها در زاویه های گوناگون را مشاهده کنید، دقت کنید که رنگ ها و میزان روشنایی نباید با تغیر زاویه، تغیر کند.

خوانایی متن

هنگامی که می خواهید مانیتور را تست کنید به وب سایت بروید و میزان خوانایی متن ها را از نزدیک مشاهده کنید و دقت کنید که متون سیاه روی زمینه سفید نباید سایه ایجاد کند.

رنگ‌های دقیق

یک عکس که از کیفیت آن مطمئن هستید را انتخاب کنید و در مانیتور جدید به نمایش بگذارید، از این طریق است که می توانید رنگ های به نمایش در آمده را مشاهده کنید.

صفحه براق

صفحات براق کنتراست محتوای به نمایش درآمده در مانیتور انتخابی شما را بالا می‌برد. هم صفحه مات و هم صفحه براق را مشاهده کنید و ببینید با کدام صفحه راحت تر هستید و سپس آن را انتخاب کنید.

سطح سیاهی کم

هر چه مانیتور انتخابی شما در نمایش رنگ سیاه دقیق تر باشد، آن مانیتور از کیفیت بیش تری برخوردار است. رنگ سیاه کم تر اتفاق می افتد و بهترین حالت در رنگ تیره، خاکستری می باشد. حتماً به تماشای یک فیلم بنشینید و به رنگ های تیره از جمله رنگ سیاه به دقت نگاه کنید.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: