افتر شیو 

نمایش 1 - 2 از 2 آیتم
نمایش 1 - 2 از 2 آیتم

افتر شیو نوعی محلول آرایشی بر پایه الکل می باشد که برای مردها تولید شده است. استفاده از افترشیو پس از هر بار اصلاح صورت با تیغ سبب می گردد که قرمزی و التهاب پوست کمتر شده و به دلیل وجود الکل، پوستتان پس از انجام اصلاح جوش نمی زند البته برخی اشخاص پس از استفاده از افتر شیو به عوارض حساسیتی دچار می گردند.

افتر شیو با توجه به اینکه بر پایه الکل، شیر یا آب باشد به صورت لوسیون، اسپری و ژل (بالم) تولید می‌شود. به این موضوع دقت نمایید که یک افتر شیو مناسب یک هدیه کاربردی و همواره در دسترس برای آقایان می باشد.

نحوه استعمال افتر شیو:

  1. صورتتان را پس از اتمام اصلاح با آب سرد شسته و تمیز نمایید. این کار موجب بسته شدن منافذ پوست می گردد.
  2. صورتتان را خیس نگه دارید و افترشیو را روی دست بریزید.
  3. برای ۱یا ۲ ثانیه دست ها را به هم بمالید.
  4. دست ها را ۴یا ۵ ثانیه باز نگه دارید. این کار موجب می گردد تا بخش زیادی از الکل افترشیو بخار شود.
  5. افترشیو ریخته شده روی دست ها را با حرکات رو به پایین به صورت و گونه بزنید.
  6. پس از مرحله آخر صورت خود را شست و شو نداده و اجازه دهید افتر شیو روی صورت شما خشک گردد.

کدام افترشیو؟

از جمله بزرگ ترین معضلاتی که اشخاص مختلف در موقع خرید افترشیو با آن روبه رو می شوند، انتخاب یک محصول مناسب با توجه به تنوع جنس و مواد تشکیل دهنده این محصولات می باشد. انتخاب یک افترشیو خوب با نوع پوست افراد رابطه مستقیم دارد. به عنوان مثال شخصی که پوست خشک دارد به هیچ وجه نباید از اسپری و نیز محصولات بر پایه الکل استفاده نماید چون با انجام این کار خشکی پوست این شخص چندین برابر می شود. بنابراین توصیه می شود که این گونه افراد از محصولات لوسیون مانند استفاده نمایند. اما در مقابل، افرادی که پوستشان چرب است می توانند از انواع اسپری ها و محصولات دارای الکل  و همین طور محصولات بر پایه ی آب استفاده نمایند. دقت کنید که استفاده کردن از کرم های مرطوب کننده معمولی جایگزین مناسبی برای افترشیوها نیست.

دیگر نکته ای که به ویژه در مورد آقایان حائز اهمیت می باشد این است که موقع خرید افترشیو حتما به رایحه آن توجه کنند چون آقایان اغلب صبح ها و پیش از رفتن به محل کار اصلاح می کنند و بعد از مالیدن مقداری افترشیو به صورت خود از خانه خارج می شوند و ممکن است رایحه افترشیوشان تا پایان روز روی صورتشان پایدار بماند. پس انتخاب یک افرشیو خوش بو می تواند موجب افزایش آرامش و اعتماد به نفس آنها شود. ضمنا به دلیل اینکه هدف شما مرطوب، نرم و شاداب شدن پوست می باشد بنابراین استفاده نمودن از محصولاتی که دارای ویتامین e و c نیز هستند می تواند گزینه بهتری باشد.

فراموش نکنید که عطر و ادکلنبه هیچ عنوان قادر نیستند جایگزین های خوبی برای افترشیو باشند. بسیاری از اشخاص پس از اصلاح از عطر و ادکلن روی پوست خود استفاده می کنند که این کار باعث التهاب بیشتر پوست می شود.

یک متخصص پوست به افرادی که پوستشان خشک است توصیه می کند که پس از اصلاح صورت از افترشیو استفاده نکنند.استفاده کردن از افترشیو و لوسیون های دارای الکل موجب بالا رفتن خشکی پوست شده و تدریجا به بافت های پوستی صورت آسیب وارد می کند. فرچه های اصلاح پس از هر بار استفاده می بایست به درستی شسته شده و فرآیند خشک شدن آنها حداقل ۲۴ ساعت به طول بینجامد تا باکتری ها و میکروبهای آن از بین برود .

استفاده نمودن از فرچه های مرطوب وقتی می تواند به سلامت پوست آسیب بزند که با پوست خراش برداشته که بر اثر تیغ اصلاح اتفاق افتاده برخورد نماید. به گفته این متخصص استفاده از فرچه مشترک در بعضی آرایشگاه ها ، به شدت سلامت پوست افراد را مورد تهدید قرار می دهد. جهت اصلاح کردن صورت اول می بایست از آب ولرم استفاده نمود ولی در آخر از آب سرد به منظور شست و شو استفاده گردد. برخی افراد تصور می کنند بلند شدن بخار از صورت ، نشانه شست و شوی مناسب می باشد ولی شست و شو با آب داغ باعث آسیب رسیدن به پوست صورت خواهد شد.

افرادی که از صابون جهت اصلاح صورت استفاده می نمایند پس از اتمام اصلاح حتما از کرم های مرطوب کننده استفاده کنند. ولی استفاده نمودن از کرم برای افرادی که از خمیر ریش استفاده می نمایند ضرورت زیادی ندارد زیرا خود این خمیر ریش ها دارای مواد مرطوب کننده می باشند.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: