کرم مو بر 

نمایش 1 - 4 از 4 آیتم
نمایش 1 - 4 از 4 آیتم

هیرسوتیسم (hirsutism) به عارضه‌اى گفته می شود که در آن رشد بیش از اندازه مو در بدن و صورت به وجود می آید. با وجود اینکه این عارضه امکان دارد هم در آقایان و هم در بانوان اتفاق بیفتد، اما به طور معمول فقط برای خانم ها مشکل به حساب می آید.

بانوانی که به هیرسوتیسم مبتلا هستند موهاى ضخیم و تیره ای روى صورت، شکم، قفسه سینه و پشت خود دارند. این موهاى تیره و ضخیم با موهایى که بانوان به طور طبیعی روى چانه، لب فوقانى و شکم دارند، متفاوت است. ممکن است هیرسوتیسم در بانوان ناشى از حساسیت بیش از اندازه پیاز مو به آندروژن ها یا هورمون‌هاى مردانه باشد (در شرایط عادی در بدن بانوان کمی آندروژن وجود دارد).همچنین این موضوع می تواند به دلیل ترشح غیر طبیعى و زیاد آندروژن‌ باشد. تولید بیش از حد آندروژن در بدن یک زن می تواند به دلیل بیمارى" تخمدان چند کیستی" (PCO) یا وجود یک غده یا تومور ترشح کننده هورمون مردانه باشد.

بعضی داروها ممکن است سبب ایجاد هیرسوتیسم شوند؛ از جمله این ها می توان به قرص‌هاى ضد باردارى خوراکى،استروئیدهاى آنابولیک و هورمو‌ن‌ها اشاره داشت. ضمن اینکه بعد از یائسگى نیز هیرسوتیسم در بانوان عارضه رایجی است. همچنین ممکن است هیرسوتیسم داراى یک زمینه خانوادگى نیز باشد.در صورت مبتلا شدن به هیرسوتیسم ممکن است پزشک آزمایش هایى از شما به عمل آورد تا دلیل آن را پیدا کند.

از کرم موبر برای رفع موهای زائد چه قسمت هایی از بدن استفاده می شود؟

می توان از کرم های موبر جهت از بین بردن موهای کلیه قسمت های بدن استفاده نمود.

خانم ها می بایست بیشتر از کرم موبر استفاده نمایند یا آقایان؟ چرا؟

کرم موبر، موها را در سطحی پایین تر از تیغ قطع می کند. بنابراین موها اندکی کندتر در می آیند و بر خلاف تیغ، نوک موها بعد از اصلاح تیز نخواهند شد و پوست نرم تر می شود. بنابراین کرم های موبر جهت از بین بردن موهای زاید صورت بانوان مناسب ترند.

ترکیب کرم های موبر

مواد اصلی کرم های موبر، کلسیم هیدرواکسید (نوعی باز) و سدیم تیوگلیکولات می باشد.

کراتین ماده اصلی تشکیل دهنده مو محسوب می شود.ماده کراتین توسطکرم های موبر حل می شوند. این کار از طریق حل شدن پیوندهای شیمیایی سولفور داخل کراتین انجام می شود. بدین صورت موجب شکسته و کنده شدن مو می گردد. لایه سطحی پوست هم دارای کراتین می باشد. بنابراین در صورتی که کرم موبر برای مدت زمان طولانی بر روی پوست باقی بماند، امکان صدمه دیدن و تحریک شدن پوست بیشتر خواهد شد.

جهت خرید  کرم های موبر باید چه نکاتی را مد نظر قرار داد؟

ماده اصلی تشکیل دهنده کرم های موبر یکسان است. ولی انواع مختلف کرم های موبر برای قسمت های گوناگون بدن موجود می باشد؛ به عنوان مثال کرم موبر برای صورت با کرم موبر سایر قسمت های بدن متفاوت است. این تفاوت مربوط به غلظت ماده مؤثره آن می شود. ماده مؤثره کرم ویژه صورت رقیق تر است.

به جز مورد یاد شده تفاوت دیگری در کرم های موبر وجود ندارد. انواع کرم های موبر بیشتر از لحاظ رنگ، بسته بندی و عطر با یکدیگر تفاوت دارند. مهم این است که کمپانی های تولید کننده، استانداردهای تولید را رعایت نموده و از تبلیغات گمراه کننده و اغراق آمیز خودداری نمایند. بعضی کمپانی های تولید کننده، مواد افزودنی مانند ژل آلوئه ورا یا ترکیب های نرم کننده دیگری را نیز به کرم اضافه می نمایند.

دقت داشته باشید که هیچ کرم موبر با ویژگی از بین بردن دائمی موها موجود نیست و تبلیغات کرم موبر دائمی واقعی نمی باشد. حتی هیچ نوع کرم موبری که خاصیت کاهش موهای زاید را داشته باشد نیز وجود ندارد.

البته کرم هایی وجود دارند که دارای خاصیت کاهش موهای زاید می باشند، اما این نوع کرم ها موبر نمی باشند بلکه این کرم ها را مانند کرم معمولی باید هر روز دو مرتبه باید به قسمت مودار مالید. مصرف مداوم این کرم ها، در گذر زمان موجب کاهش موهای زاید قسمت مورد نظر خواهد شد. اثر کاهش موهای زاید تا زمانی که کرم را مصرف می کنید ادامه پیدا خواهد کرد. با قطع مصرف کرم، موها نیز به حالت طبیعی برخواهند گشت؛ در واقع اثر دائمی ندارند.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: