پرینتر و اسکنر 

نمایش 1 - 2 از 2 آیتم
نمایش 1 - 2 از 2 آیتم

پرینتر

پرینتر یا چاپگر، یکی از تجهیزات جانبی رایانه ها به شمار می رود. اگر شما تا به حال با اداره و یا دانشگاه و مدرسه، سروکار داشته اید به احتمال زیاد از این دستگاه استفاده کرده اید، پرینتر باعث شده که فاصله بین ما و نوشته ها و تصاویر روی مانیتور کم شود، به این صورت که تمام نوشته ها و تصاویر را بعد از دیدن در صفحه مانیتور، می توان روی کاغذ، چاپ شده در دستانمان مشاهده کنیم. اگر شما به یک پرینتر برای خرید نیاز پیدا کرده اید، باید اول اطلاعاتی را به دست آورید و سپس اقدام به خرید کنید.

 

انواع پرینتر

پرینترها در دسته های متفاوتی قرار دارند:

  • بر اساس امکانات
  • بر اساس رنگ
  • براساس مدل

 خرید دستگاه پرینتر بر اساس امکانات

 

اگر توقع یک پرینتر ساده را دارید، پس سراغ یک پرینتر خانگی بروید و اگر یک پرینتر حرفه ای لازم دارید، پس به سراغ یک پرینتر اداری بروید که قطعاً امکانات بیش تری دارد.

خرید پرینتر بر حسب رنگ

اگر شما اغلب اوقات با چاپ رنگی سر وکار دارید و یا متقاضیان چاپ رنگی بیش تر است، پس یک پرینتر رنگی بخرید و اگر اغلب پرینت سیاه و سفید است و لزومی به داشتن پرینتر رنگی ندارید، پس یک پرینتر ساده با همان سیاه و سفید بخرید.

 

انتخاب پرینتر بر حسب مدل

پرینتر جوهر افشان: یکی از معروف ترین نوع پرینترها، پرینتر جوهرافشان می باشد. شما این نوع پرینتر ها را می توانید برحسب سرعت و وضوح چاپ، شناسایی و خریداری کنید. برای مثال اگر در اداره‌ مشغول به کار هستید و باید از پرینتر با سرعت بالا استفاده کنید، حتماً هنگام خرید از فروشنده سؤال کنید، دستگاه قابلیت چاپ چند برگه در یک دقیقه را دارد؟ و برای دانستن وضوح چاپ از DPI آن یا میزان جوهری که پرینتر در یک اینچ پخش می کند، مطلع شوید. هر چه میزان پخش جوهر بیشتر باشد، وضوح تصویر نیز بالاتر خواهد بود.

پرینتر لیزری: این نوع از پرینتر بیش تر برای اداره های بزرگ کاربرد دارد به دلیل این که دارای سرعت بالایی است و این نوع پرینتر به طور معمولDPI آن هم نسبت به پرینتر معمولی بسیار بالاتر است. 

پرینتر لیزری رنگی: این مدل از پرینتر از مدل لیزری هم توسعه یافته تر است و دارای وضوح و نیز سرعت بسیار بیش تری است. فقط از مدل های قبلی قیمت بالاتری دارد. اگر شما روزانه تعداد پرینت هایی که می گیرید، زیاد نیست، پس همان پرینتر لیزری کار شما را راه می اندازد و قیمت کم تری هم نسبت به این نوع دارد.

پرینتر چاپ عکس: یکی از پرینتر های که به بازار عرضه شده، پرینتر چاپ عکس است که به شما این امکان را می دهد که عکس هایی که دوست دارید را به صورت آلبوم در می آورد. با داشتن این پرینتر، می توانید عکس های خود را چاپ کرده و به آدم های موردعلاقه تان بدهید.

پرینتر چند کاره: این نوع از پرینترها علاوه بر چاپ، کار اسکن و کپی کردن را نیز انجام می دهد در برخی مدل ها هم امکان فکس کردن اضافه شده است. می توانید قبل از خرید بنابر نیاز به خرید این نوع پرینتر هم فکر کنید.

پرینتر سوزنی: این نوع پرینتر از قدیمی ترین نوع پرینتر می باشد که عمل چاپ را با ضربه های تعدادی سوزن، انجام می دهد.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: