شامپو بدن 

نمایش 1 - 2 از 2 آیتم
نمایش 1 - 2 از 2 آیتم

نوع پوست و همچنین سلیقه شما نقش اساسی در انتخاب بهترین شوینده بدن دارد. تصور کنید که در یک داروخانه هستید و باید شامپو بدن، صابون و ژل حمام یکی را انتخاب نمایید. این انتخاب خیلی سخت می باشد.سوال اصلی اینجاست که چطور می توانید بهترین صابون را برای پوست خود، انتخاب نمود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 

شامپو بدن، جایگزینی مناسب برای صابون های قدیمی می باشند. تعداد زیادی از شوینده های بدن، خواص متعددی دارند که تماما در یک محصول جمع شده اند و می توان از آنها به عنوان شامپو، صابون و حتی ژل اصلاح استفاده نمود. این محصولات کاملا بهداشتی تر از قالب های صابون بوده و برای استفاده در سفر بسیار ایده آل می باشند. فرمول های مواد شوینده های بدن، دارای تفاوت بوده و شامل مدل های گوناگونی از جمله ژل و کرم برای انواع پوستمی شوند.

مراقب تبلیغات فزاینده در رابطه با شامپو بدن، صابون و ژل های حمام باشید. این تبلیغات، معمولا گمراه کننده می باشند. به جای توجه کردن به این گونه تبلیغات، بهتر است نوع پوست خود را شناخته و مطمئن شوید که پوستتان خشک، چرب یا حساس است. در واقع نحوه استحمام شما مهم تر از شوینده ای است که استفاده می کنید. بهترین روش جهت حمام کردن این است که از آب ولرم به جای آب داغ استفاده نمایید و بلافاصله بعد از حمام، پوستتان را مرطوب نمایید.

استفاده از شامپو بدن یا صابون تفاوت چندانی ندارد. بیشتر شوینده ها دارای تاثیر مشابهی بر پوست هستند. این گونه محصولات علاوه بر باکتری و کثیفی، موجب از بین رفتن چربی طبیعی پوست نیز می شوند.

پوست های چرب، در برابر اثر منفی بیشتر شوینده های بدن، دارای مقاومت هستند اما با این حال رعایت کردن نکات زیر، می تواند برای انواع پوستها مفید باشد :

  • شوینده ای ملایم انتخاب نمایید که قلیایی نباشید.
  • از آب خنک یا ولرم برای استحمام استفاده نمایید، نه آب داغ.
  • بلافاصله بعد از استحمام، از مرطوب کنندهاستفاده نمایید.
  • از شست و شوی زیاد و مکرر پوست، پرهیز کنید، چون باعث خشکی پوست می شود.
  • مراقب نشانه های خشکی پوست نظیر پوسته شدن، قرمز شدن و خارش باشید.

مراحل استفاده از شامپو بدن

مرحله اول

پوست بدنتان را زیر دوش یا در وان مرطوب نمایید.

مرحله دوم

به اندازه یک قاشق غذاخوری از شامپو بدن را روی اسفنج یا لیف بریزید. لیف را برای تولید کف اندکی خیس نمایید.

مرحله سوم

لیف مرطوب را به بدن خود بمالید. از حرکات ملایم و دایره وار استفاده نمایید.اطمینان حاصل نمایید که تمام بدنتان از جمله زیر بغل هایتان را شسته اید. از گردن و صورتتان آغاز کنید، ولی از شستن دور چشم هایتان خودداری نمایید. سپس از گردن به سمت پایین بدنتان بروید. کثیف ترین بخش های بدن را برای آخر کار بگذارید.

مرحله چهارم

لیف را مجددا خیس نموده و در صورت نیاز شامپو بدن بیشتری روی آن بریزید. دقت کنید که تاثیر شامپو بدن موقعی که کف کرده باشد بسیار بیشتر خواهد بود.

مرحله پنجم

بدنتان را با آب گرم بشویید. سپس به منظور بسته شدن منافذ پوستتان بدن خود را با آب سرد آبکشی نمایید.

مرحله ششم

اگر دچار خشکی پوست می باشید، تا سه دقیقه پس از اتمام حمامتان، بدن خود را با استفاده از یک لوسیون مرطوب کننده مرطوب نمایید. با وجود اینکه بسیاری از شامپوهای بدن دارای مرطوب کننده نیز می باشند، ولی این میزان مرطوب کننده برای برطرف نمودن خشکی پوست کافی نمی باشد.

شامپو بدن

مواردی برای مراقبت از انواع پوست

فرض کنید در داروخانه هستید و قصد دارید از بین شامپو بدن، صابون و ژل حمام یکی را انتخاب نمایید. این انتخاب بسیار مهم می باشد. سوال اینجاست که چطور می توان مناسب ترین شوینده را برای پوست خود انتخاب کرد؟

یک استادیار پزشکی در بخش پوست، این گونه می گوید: خرید شوینده بیش از هر چیز به این مسئله بستگی دارد که شما چه نوعی از محصولات را بیشتر می پسندید .

با توجه به توصیه این پزشک باید مراقب تبلیغات وسیع در رابطه با شامپو بدن، صابون بدن و لوسیون های حمام باشید. این نوع تبلیغات، معمولا گیج کننده می باشند. به جای توجه کردن به این گونه تبلیغات، باید با توجه به  نوع پوستتان که چرب، خشک یا حساس است نحوه استحمام و انتخاب شوینده را انجام دهید. بهترین شیوه استحمام  این است که آب داغ را جایگزین آب ولرم نموده و پس از استحمام ،پوست خود را مرطوب نمایید.

استفاده از شامپو یا صابون به منظور شست و شوی بدن تفاوت چندانی ندارد. کلیه شوینده ها تاثیر مشابهی روی پوست می گذارند. این محصولات در کنار باکتری و کثیفی، موجب از بین رفتن چربی طبیعی پوست خواهند شد.

به عقیده این پزشک، بیشتر شامپوها و صابون های بدن سبب از بین رفتن چربی هایی می شوند که به صورت طبیعی پوست را مرطوب نگه می دارند. به همین علی می باشد که پوست خشک می شود. به منظور برطرف نمودن این مشکل، به کارگیری محصولات دارای مرطوب کننده مهم می باشد. بیشتر شامپوهای بدن، سطحی از مواد مرطوب کننده را روی پوست تشکیل می دهند که این مواد در واقع جایگزین چربی از دست رفته پوست خواهند شد.

کف صابون

برخلاف چیزی که در تبلیغات مختلف دیده اید، جهت نظافت پوست، نیازی به حجم بالایی از کف صابون نیست. در اصل بهترین انتخاب دوری از کف صابون می باشد به ویژه در صورتی که در مورد خشکی پوستتان نگران باشید.

شوینده های غیرصابونی، که تولید کف می کنند، مقدار بسیار کمی از چربی طبیعی پوست را، همراه خود می برند، به همین علت کمتر با خشکی پوست روبه رو می شوند. با انتخاب صابون های باکیفیت و مناسب برای پوست های حساس و استفاده نمودن از لوسیون بدن پس از استحمام، موقعی که پوست هنوز خیس می باشد، می توان از خشکی زیاد آن، ممانعت به عمل آورد. با استفاده از این روش می توانید رطوبت پوست را حفظ کرده  و چربی آن را برگردانید.

یافته هایی در مورد چربی پوست

منظور از کلمه “فیلم” در علم پزشکی، سطح  نازکی از چربی می باشد که پس از استفاده نمودن از صابون یا شامپو بدن روی پوست باقی می ماند. این لایه مانند محافظی می باشد که رطوبت پوست را حفظ می کند و به علت اینکه پوست را چندان چرب نمی کند، کاملا مفید است. شامپوی بدن و صابون باعث تشکیل این لایه  روی پوست می گردند. در اصل می بایست مراقب صابون هایی که چنین تاثیری را ندارند، بود. با استفاده از چنین صابون هایی احساس پاکیزگی بالایی خواهیم داشت ولی به دلیل اینکه این صابون ها همه چربی و رطوبت پوست را از بین می برند، برای پوست مناسب نمی باشند.

به توصیه پزشکان در صورتی که این لایه چربی روی پوست، باعث اذیت برای شما می شود، می توانید از ژل حمام، صابون، شامپو بدن و مرطوب کننده هایی با ترکیب های بهتر استفاده نمایید. این نوع محصولات با چربی های طبیعی پوست همخوانی بیشتری داشته و رطوبت پوست را از بین نمی برند. با این وجود باعث چرب شدن پوست نشده و شما لایه چربی را روی پوست خود احساس خواهید کرد.

دانستنی هایی در مورد صابون ها

به عقیده بیشتر افراد مناسب ترین نوع مواد شوینده برای پوست صابون ها هستند. ولی صابون ها ممکن است موجب خشکی شدید پوست گردند. مهم ترین گام جهت مراقبت از پوست، شناسایی ترکیب های مفید برای آب های قلیایی می باشد.

به گفته پزشک متخصص این حوزه، صابون های قلیایی و صابون های معطر (دئودورانت) باعث نابود شدن چربی پوست شده و آن را جایگزین نخواهند کرد. اما در صورتی که پوست شما چربی زیادی دارد، استفاده کردن از این نوع صابون ها مانعی ندارد. اگر استفاده از این صابون ها، باعث خشکی پوست شما شود، باید سریعا پس از استفاده از آنها پوستتان را مرطوب نمایید.

در صورتی که می خواهید از صابون جهت شست و شوی پوست خود استفاده نمایید، توصیه می شود صابون های آرایشی را انتخاب کنید زیرا مرطوب تر از سایر صابون ها هستند.

مفیدترین مواد شوینده برای بدن

با وجود اینکه پوست های چرب، در مقابل تاثیرات نامطلوب بیشتر شوینده های بدن، مقاومت بیشتری دارند اما رعایت کردن برخی نکات، می تواند برای پوست های گوناگون مفید باشد :

  • شوینده ای ملایم و غیرقلیایی را انتخاب نمایید.
  • به جای آب داغ با آب ولرم یا خنک استحمام نمایید.
  • پس از استحمام، مرطوب کننده استفاده کنید.
  • از شست و شوی زیاد و مداوم پوست، خودداری نمایید، زیرا موجب خشکی پوست می شود.
  • مراقب علائم خشکی پوست نظیر پوسته شدن، قرمزی و خارش آن باشید.

 در صورتی که شوینده های مختلف را تست کرده اید و به طور دائمی از مرطوب کننده ها نیز استفاده می نمایید و باز هم پوست شما خشک می باشد، بهتر است به جای استفاده از شوینده های گوناگون به منظور مراقبت از پوستتان، به متخصص پوست مراجعه نمایید.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: