کابل یو اس بی USB 

نمایش 1 - 2 از 2 آیتم
نمایش 1 - 2 از 2 آیتم

لینک USB

کابل لینک USB با متراژ 5/1 متری

با خرید کابل USB شبکه این امکان را دارید که بدون نیاز به خرید و نصب کارت شبکه، انجام تنظیمات و ... دو رایانه مختلف را فقط به وسیله اتصال کابل لینک USB به یکدیگر متصل کرده و اطلاعات رایانه را به رایانه دیگری انتقال دهید و یا اینکه هر دو رایانه را شبکه کرده و به هم اتصال دهید. قطعا شما هم علاقه دارید در محل کارتان ارتباط سریع و راحتی بین دو رایانه برقرار کنید. برای انجام چنین کاری تنها لازم است که کابل لینک USB شبکه را بخرید و به رایانه های مورد نظرتان متصل کنید.

دقت کنید که کابل لینک یو اس بی با انواع کابل های دو سر A دارای تفاوت می باشد زیرا این کابل دارای یک برد یا مدار الکتریکی است و در نتیجه عملیات انتقال داده به وسیله یک نرم افزار اجرا شده و کنترل می گردد. کابل لینک USB بافو به منظور اتصال و همچنین انتقال اطلاعات بین 2 رایانه به وسیله پورت USB استفاده می گردد. با استفاده از این نوع کابل دو سیستم مختلف با یکدیگر شبکه نمی شوند. به طور مثال دو سیستم قادر نیستند که با یکدیگر گیم بازی کنند بلکه فقط اطلاعات با سرعت زیاد رد و بدل خواهد شد.

 

نوع USB 3.0 مدل BF-7330 که از سرعت انتقال اطلاعات با 5Gbps برخوردار می باشد و در سیستم عامل های Windows XP, Windows Vista, Windows 10 , Windows 8, Windows 7 در حالت 32 بیتی و 64 بیتی و Apple Mac OSX 10.6 به بالا قابلیت نصب را دارد.

نوع USB 2.0 مدل BF-7313 دارای سرعت انتقالی برابر با 480 Mbps بوده و در سیستم عامل های Windows 2000 / XP / VISTA / Windows 7 تنها در حالت 32 بیتی پاسخگو می باشد. توجه کنید که ویندوز XP به XP جواب نخواهد داد اما XP به ویندوز های Vista, 7 در حالت 32 بیتی اتصال می یابد.

افزایش طول USB

سیم های رابط کاربردهای گوناگونی دارند ولی رایج ترین کاربرد آنها استفاده به عنوان انتقال دهنده دیتا از دستگاه های هوشمند مختلف به رایانه و همچنین شارژ کردن باتری آنها می باشد. از جمله پرکاربردترین انواع کابل ها باید به کابل USB، لایتنینگ و microUSB اشاره داشت. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که طول کابل در اختیار شما کمتر از فاصله شما تا درگاه یو اس بی است. در چنین شرایطی با استفاده از کابل افزایش طول می توانید بر این مشکل غلبه نمایید. در یک طرف این نوع کابل ها کانکتور USB و در سمت دیگر آن درگاه USB مادگی قرار گرفته است. به وسیله این کابل به آسانی می توانید دو دستگاهی که در فاصله زیاد از هم قرار گرفته اند به یکدیگر متصل نمود.

برای آشنایی بیشتر با کاربرد این نوع کابل ها مثالی را می زنیم. یک دستگاه پرینتر را در نظر بگیرید که مجبور هستید آن را در فاصله زیادی از رایانه خود قرار دهید. در چنین شرایطی استفاده از یک کابل افزایش طول usb می تواند مشکل فاصله را برطرف کند. همچنین این کابل ها در سیم ماوس و صفحه کلید و دسته بازی نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. کابل های افزایش طول در اندازه های مختلف مانند 5/1 متر، 3 متر و... عرضه می شوند و به کمک آنها می توانید به اندازه دلخواه خود برسید. قبل از اقدام به خرید کابل افزایش طول لازم است که متراژ مورد نیازتان را تعیین کرده باشید.

چگونه محدودیت طول کابل USB را برداریم؟

اگرچه usb دارای محدودیت هایی برای طول کابل می باشد اما راه های مختلفی برای رفع این محدودیت و افزایش طول کابل یو اس بی وجود دارد. از جمله این راه ها می توان به هاب USB، کابل‌های پسیو و کابل اکتیو (ریپیتر) اشاره داشت که هر کدام دارای محدودیت هایی می باشند. همچنین گزینه های دیگری مانند مبدل‌های USB روی شبکه وجود دارد که امکان افزایش رنج طول USB را دارند.

کابل افزایشی USB پسیو

ساده ترین و ارزان ترین راهی که برای افزایش طول کابل USB وجود دارد استفاده از کابل افزایشی USB استاندارد می باشد. این نوع کابل ها دارای یک سر مادگی و یک سر نری هستند که می توانند به سادگی به پورت و دستگاه مورد نظر اتصال یافته و کار کنند. البته به منظور استفاده از این کابل ها می بایست محدودیت متراژ را نیز در نظر گرفت.

کابل افزایشی USB اکتیو

کابل افزایش طول اکتیو USB از یک چیپ الکترونیکی بهره می برد که قادر است سیگنال USB را بازتولید کرده و تقویت نماید. کابل‌های Active در واقع یک هاب یک پورت USB محسوب می شود. می توان از کابل‌های معمول USB به منظور اتصال به کابل Active استفاده کرد البته به شرطی که طول آن‌ها برای USB 3.0 بیشتر از 3 متر و برای USB 2.0 بیشتر از 5 متر نشود. به این نکته دقت کنید که معمولا کابل‌های اکتیو Bus-Powered می باشند؛ بدین معنی که انرژی مورد نیاز خود را همزمان با انتقال دیتا از همان پورت USB دریافت می‌کنند. برای اطمینان یافتن از دریافت قدرت کامل 500mA پورت USB می توانید از مبدل‌های دارای ورودی آداپتور مجزا و یا کابل‌های اکتیو با کیفیت بالا استفاده نمایید.

حداکثر طول کابل USB Active

حداکثر طول کابل USB Active به این موضوع بستگی به استفاده یا عدم استفاده از کابل معمولی USB به همراه کابل اکتیو دارد. در صورت عدم استفاده از کابل معمولی حداکثر طول کابل USB اکتیو، 18 متر برای USB 3.0 و 30 متر برای USB 2.0 می باشد. در صورت استفاده از کابل‌های معمولی به همراه کابل اکتیو USB حداکثر طول کابل اکتیو، 15 متر برای USB 3.0 و 25 متر برای USB 2.0 است.

پیگیری سفارش

جهت مشاهده اطلاعات سفارش خود کد پیگیری سفارش را وارد نمایید: